Süheyl Eğriboz

Ölüm Nedeni: damar tıkanıklık
Öleli tam: 10 yıl, 1 ay, 18 gün olmuş.
Öldügünde: 86 yaşındaydı.

Süheyl Eğriboz (d. 17 Nisan 1927; Gönen, Balıkesir – ö. 10 Ocak 2014, İstanbul) Türk karakter, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu. Balıkesir’de doğdu. Bir süre Pertevniyal Lisesi’nde okudu. Sinemaya 1940’da Akasya Palas filminde oynayarak girdi. Bir ara Muammer Karaca ve Ses Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. Daha sonra tiyatrodan ayrılarak, sinema oyunculuğunu devam ettirdi. İlerleyen yıllarda, sinemanın yanı sıra fotoromanlarda, TV dizilerinde roller aldı. Kötü adam rolleri ile tanındı.

Süheyl Eğriboz, Kasım 2013’te Aksaray’daki evinde bulunduğu sırada beynine giden iki damardaki tıkanıklık nedeniyle Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp yoğun bakıma alındı. İki ay boyunca tedavi gören Süheyl Eğriboz, 10 Ocak 2014 tarihinde sabaha karşı hayatını kaybetti.[1] Cenazesi Eyüp Sultan Mezarlığı’nda defnedildi.[2]

Süheyl Eğriboz için yapılan aramalar

Süheyl Eğriboz, Süheyl Eğriboz biyografi, Süheyl Eğriboz hayatı, Süheyl Eğriboz özgeçmişi, Süheyl Eğriboz hakkında, Süheyl Eğriboz doğum yeri, Süheyl Eğriboz fotoğraf, Süheyl Eğriboz video, Süheyl Eğriboz resim, Süheyl Eğriboz kimdir?, Süheyl Eğriboz kaç yaşında?, Süheyl Eğriboz kaç yaşında öldü? Süheyl Eğriboz nereli, Süheyl Eğriboz memleketi Süheyl Eğriboz ne zaman ve neden öldü? Süheyl Eğriboz Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Süheyl Eğriboz
Google'de ara: Süheyl Eğriboz