Varol Ürkmez

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 3 yıl, 0 ay, 30 gün olmuş.
Öldügünde: 84 yaşındaydı.

Varol Ürkmez (1 Ocak 1937, Adapazarı – 29 Ocak 2021, İstanbul), Türk eski millî futbolydu. Kaleci pozisyonunda görev almıştır.

1960’lı yıllarda ise sahip olduğu ünden dolayı dönemin pek çok sinema filminde de oynamıştır. Bu filmlerden başlıcaları, Sırrı Gültekin’in yönettiği Kavgasız Yaşayalım (1963) ve Şekerli Misin Vay Vay (1965), Kenan Pars’ın yönettiği Aklın Durur (1965) ve Veli Akbaşlı’nın yönettiği Tavan Arası (1965) olarak sayılabilir. Gece hayatına düşkün olan Varol Ürkmez’in en hatırda kalan özelliklerinden biri, içinde Fatma Girik gibi ünlülerin de yer aldığı nişanlılar ve sevgililer listesiydi. Beşiktaş dışında Altay, Manisaspor, Galatasaray ve Tekelspor’da oynamıştır.

Kanser tedavisi gören Varol Ürkmez, 29 Ocak 2021’de geçirdiği ani kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.[1]

Varol Ürkmez için yapılan aramalar

Varol Ürkmez, Varol Ürkmez biyografi, Varol Ürkmez hayatı, Varol Ürkmez özgeçmişi, Varol Ürkmez hakkında, Varol Ürkmez doğum yeri, Varol Ürkmez fotoğraf, Varol Ürkmez video, Varol Ürkmez resim, Varol Ürkmez kimdir?, Varol Ürkmez kaç yaşında?, Varol Ürkmez kaç yaşında öldü? Varol Ürkmez nereli, Varol Ürkmez memleketi Varol Ürkmez ne zaman ve neden öldü? Varol Ürkmez Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Varol Ürkmez
Google'de ara: Varol Ürkmez