Mustafa Kemal Uzun

Ölüm Nedeni: öldürüldü
Öleli tam: 6 yıl, 2 ay, 17 gün olmuş.
Öldügünde: 58 yaşındaydı.

Mustafa Kemal Uzun, (d. 18 Temmuz 1959; Gönen – ö. 11 Aralık 2017; Şile, İstanbul), Türk oyuncu ve film yönetmeni.

Mustafa Kemal Uzun, 18 Temmuz 1959 tarihinde Balıkesir’in Gönen ilçesinde öğretmen bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. İlköğrenimini Gönen’de tamamlayan Uzun, babasının İstanbul’a tayini nedeniyle, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nda tamamladı.

 

Öğrenimi sırasında bir yandan da Yeşilçam’da ve reklam filmlerinde kamera asistanlığı yaptı. Daha sonra Arzu Film’de çalışmaya başladı ve Ertem Eğilmez’in asistanlığını yaptı.

 

Dormen Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptığı sırada, Haldun Dormen ile birlikte TRT için “Kamera Arkası” adlı sinema programını hazırladı ve sunuculuğunu yaptı.

 

Mustafa Kemal Uzun, 11 Aralık 2017 tarihinde Şile’deki evinde öldürülmüş olarak bulundu.[1] Yönetmenlik yaptığı dizide tanıştığı figüran Osman A. tarafından öldürüldü.[2]

 

Mustafa Kemal Uzun için yapılan aramalar

Mustafa Kemal Uzun, Mustafa Kemal Uzun biyografi, Mustafa Kemal Uzun hayatı, Mustafa Kemal Uzun özgeçmişi, Mustafa Kemal Uzun hakkında, Mustafa Kemal Uzun doğum yeri, Mustafa Kemal Uzun fotoğraf, Mustafa Kemal Uzun video, Mustafa Kemal Uzun resim, Mustafa Kemal Uzun kimdir?, Mustafa Kemal Uzun kaç yaşında?, Mustafa Kemal Uzun kaç yaşında öldü? Mustafa Kemal Uzun nereli, Mustafa Kemal Uzun memleketi Mustafa Kemal Uzun ne zaman ve neden öldü? Mustafa Kemal Uzun Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Mustafa Kemal Uzun
Google'de ara: Mustafa Kemal Uzun