Necmi Tanyolaç - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Necmi Tanyolaç nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Necmi Tanyolaç

Doğum Tarihi: 00.00.1928
Ölüm Tarihi: 27.11.2013
Öldügünde 85 yaşındaydı.
Öleli tam: 7 yıl, 0 ay, 4 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Necmi Tanyolaç, (1928, İskeçe - 27 Kasım 2013; Çamlıca, Üsküdar, İstanbul), Türk spor yöneticisi, yazarı ve gazetecidir.1950 yılında gazeteciliğe başlamıştır. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin kurucularından olup dernekte 1970-1972 ve 1981-1984 yılları arasında genel başkanlık yapmıştır.Yirmi sene aralıksız olarak Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeliği'nde bulunmuştur. Türkiye Spor Yazarları Derneği ve basın kuruluşlarının açtığı yarışmalarda ödüller kazanmıştır. Zaman, Son Posta, Tercüman, Spor, Milliyet, Sabah, Yeni Asır, Fotospor ve Meydan gazetelerinde yazar ve yönetici olarak çalışmıştır.Tercüman'da spor sorumlu müdürü, Güneş Gazetesi spor yönetmeni, başkan vekili görevlerinde bulunmuştur. Başta Arka Pencere isimli günlük yazıları kapsayan bir kitap yayınlamıştır. Bir süredir bulunduğu Çamlıca'daki huzurevinde mücadele ettiği alzheimer hastalığı nedeniyle 85 yaşında vefat etmiştir.

Ölüm nedeni: Güneş Gazetesi|Necmi Tanyolaç|Necmi Tanyolaç kimdir | E

Kategori: Spor

Rastgele Profil: Onno Tunçboyacıyan, İsmail Cem, 2010 yilinda kaybettiklerimiz, Azer Bülbül, Onur Bayraktar, Zeki Müren, Seyfi Teoman, İlhan Cavcav,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!