İlhan Cavcav

Ölüm Nedeni: Kalp, böbrek ve akciğerinde
Öleli tam: 7 yıl, 1 ay, 6 gün olmuş.
Öldügünde: 81 yaşındaydı.

İlhan Cavcav (d. 4 Ekim 1935, Hamamönü – ö. 22 Ocak 2017, Ankara), Türk iş insanı ve 22. Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı.
Ankara Hamamönü’nde doğan Cavcav’ın babası Haşim Bey, 1910’lu yıllarda Priştine’den Türkiye’ye göç etmiş Arnavut bir ailenin çocuğudur. Aile İstanbul, Adana gibi şehirlerde bir süre kaldıktan sonra Ankara’ya yerleşip aile mesleği olacak fırıncılık ve değirmencilik yapmaya başlamıştır.

Haşim Bey’in ikinci eşi Kayseri eşrafından Lütfiye Hanım’dan ilk çocuğu olan Cavcav’ın çocukluğu Mamak’ın Boğaziçi Mahallesi’nde geçti. Eğitim yaşamına Ankara 10. Yıl İlkokulunda başlayan Cavcav, öğrencilik yılları boyunca bir yandan da babasının işlettiği değirmende çalıştı. İlkokuldan sonra Gençlerbirliği’nin kurulduğu Ankara Atatürk Lisesi’nde eğitimine devam eden Cavcav, ailesinin artan işleri nedeniyle ortaokuldan sonra eğitimine son verip, 14 yaşında aile şirketinin veznesinde ve sonrasında şirket muhasebesinde çalışmaya başladı.

Yapılan seçimle Kulüpler Birliği Başkanlığı’na getirilmiştir.[1]

İlhan Cavcav; dizi ve tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’nun dayısı,[2] futbolcu Tayyar Cavcav’ın yeğenidir.

İlhan Cavcav için yapılan aramalar

İlhan Cavcav, İlhan Cavcav biyografi, İlhan Cavcav hayatı, İlhan Cavcav özgeçmişi, İlhan Cavcav hakkında, İlhan Cavcav doğum yeri, İlhan Cavcav fotoğraf, İlhan Cavcav video, İlhan Cavcav resim, İlhan Cavcav kimdir?, İlhan Cavcav kaç yaşında?, İlhan Cavcav kaç yaşında öldü? İlhan Cavcav nereli, İlhan Cavcav memleketi İlhan Cavcav ne zaman ve neden öldü? İlhan Cavcav Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: İlhan Cavcav
Google'de ara: İlhan Cavcav