Şefik Kiran

Ölüm Nedeni: apartman boslugunda oldu
Öleli tam: 18 yıl, 1 ay, 13 gün olmuş.
Öldügünde: 48 yaşındaydı.

İstanbul’da 1957 yılında doğan Şefik Kıran, 1974 yılında İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, 1976’da Halk Sahnesi Oyuncuları, Halk Bilimleri Derneği, İşçi Tiyatrosu ve Birlik Sahnesi’nde, 1978 yılında da Gerçek/Sahnede çalıştı. 1979-80 yıllarında Cumhuriyet Gazetesi ve Demiryolu İşçi Sendikası’nda görev yapan Kıran, ayrıca İstanbul Erkek Lisesi çalıştırıcılığında bulundu.

1981-83 yıllarında Türk Alman Kültür Enstitüsü ve Boğaziçi Üniversitesi’nde de çalışan Kıran, 1984-87 yılları arasında Dostlar Tiyatrosu’nda “Asiye Nasıl Kurtulur”, “Galile Galileo” ve ”Yalınayak Sokrates”de rol aldı.
Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda kuruluşundan itibaren çalışan Kıran, “Zilli Zarife”, “Mine”, “İvan İvanoviç Var mıydı Yok muydu?-1”, “Bir Geçmiş Zaman Eğlencesi”, “Yunus Emre”, “Barış”, ”Demokrasi Gemisi”, “Bedava mı Sandın?”, “Antigone”, “Kuğular Şarkı Söylemez”, “Kuvayı Milliye”, “Bozuk Düzen”, “Açıl Susam Açıl”, “İnsan Denen Garip Hayvan”, “Bir Cinayetin Söylencesi”, ”İvan İvanoviç Var mıydı Yok muydu-2”, “Bahar Noktası” ve ”Teneke” adlı oyunlarda sahneye çıktı.

Kıran, “Hayal Bahçesi 95”, “Hayal Bahçesi 99”, “Genç Sanatlar Atölyesi” adlı projelerin etkinlik komitesinde de görev aldı.

Tiyatro sanatçısı Şefik Kıran (48), Bakırköy’de oturduğu apartmanın boşluğunda ölü bulundu.
Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi’ndeki bir binanın 5. katındaki dairede oturan Kıran, gece apartman boşluğunda ölü bulundu. Kıran’ın intihar etmiş olabileceği, ancak olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

Şefik Kiran için yapılan aramalar

Şefik Kiran, Şefik Kiran biyografi, Şefik Kiran hayatı, Şefik Kiran özgeçmişi, Şefik Kiran hakkında, Şefik Kiran doğum yeri, Şefik Kiran fotoğraf, Şefik Kiran video, Şefik Kiran resim, Şefik Kiran kimdir?, Şefik Kiran kaç yaşında?, Şefik Kiran kaç yaşında öldü? Şefik Kiran nereli, Şefik Kiran memleketi Şefik Kiran ne zaman ve neden öldü? Şefik Kiran Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Şefik Kiran
Google'de ara: Şefik Kiran