Selçuk Tekay

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 2 yıl, 10 ay, 3 gün olmuş.
Öldügünde: 68 yaşındaydı.

1953 yılında Kars Kağızman’da dünyaya geldi Selçuk Tekay, Vefa Lisesi ve Konsevatuvar eğitiminden sonra Emin Ongan, Feridun Darbaz, Teoman Önaldı gibi hocalarla çalışmıştır. 100’e yakın albüm yönetmenliği yapan Tekay, Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Emel Sayın, Bülent Ersoy Muazzez Abacı ve daha birçok ünlü sanatçının gerek sahne, gerekse albüm çalışmalarını yönetmiştir.
1991 yılında vurgun adlı bestesiyle 1992’de “beraber yürüdük biz bu yollarda” 1993 yılında da “yorgunum dostlarım” adlı besteleriyle “Altın Kelebek Yılın Bestecisi Ödülü”nü almıştır.

Ünlü bestesi ve keman virtüözü Selçuk Tekay’ın besteleri arasında; ”Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda”, ”Vurgun”, ”Unuturum Diye Yorma Kendini”, ”Yorgunum”, ”Aradığın Aşkı Buldun Mu” gibi şarkılar yer alıyor.

Selçuk Tekay için yapılan aramalar

Selçuk Tekay, Selçuk Tekay biyografi, Selçuk Tekay hayatı, Selçuk Tekay özgeçmişi, Selçuk Tekay hakkında, Selçuk Tekay doğum yeri, Selçuk Tekay fotoğraf, Selçuk Tekay video, Selçuk Tekay resim, Selçuk Tekay kimdir?, Selçuk Tekay kaç yaşında?, Selçuk Tekay kaç yaşında öldü? Selçuk Tekay nereli, Selçuk Tekay memleketi Selçuk Tekay ne zaman ve neden öldü? Selçuk Tekay Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Selçuk Tekay
Google'de ara: Selçuk Tekay