Şenay Yüzbaşıoğlu

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 10 yıl, 5 ay, 6 gün olmuş.
Öldügünde: 62 yaşındaydı.

Şenay Yüzbaşıoğlu, (19 Ocak 1947[1][2], İstanbul – 4 Ocak 2013, İstanbul), Türk şarkıcı ve söz yazarı. Sev Kardeşim ve Hayat Bayram Olsa şarkıları ile tanınmıştır.
—-
1951 yılında İstanbul‘da doğdu. Müziğe 1969 yılında başlayan sanatçı, Şerif Yüzbaşıoğlu, Salim Ağırbaş, Atilla Özdemiroğlu, Selçuk Başar, Uğur Başar, Garo Mafyan, Asım Erken’den kurulu İstanbul Gelişim Orkestrası’nın İlhan Kayral ile birlikte iki solistinden biri olmuştu.Sanatçı, daha sonra Şerif Yüzbaşıoğlu ile hayatını birleştirmişti.Sanatçı, 70’li yıllarda pek çok hit olmuş şarkıya imza atmış, seslendirdiği şarkılar, dönemin pek çok filminde de kullanılmıştı.Şarkıcı, eşi Şerif Yüzbaşıoğlu’nun 1981 yılındaki vefatının ardından, müzik yaşamını bitirmişti.Sev Kardeşim ve Hayat Bayram Olsa gibi şarkılarıyla Türk pop müziğinin unutulmazları arasına giren Şenay Yüzbaşıoğlu 4 Ocak 2013 tarihinde, 61 yaşında hayatını kaybetti.Yüzbaşıoğlu’nun cenazesi, 5 Ocak 2013 günü İstanbul’daki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.Çok Sigara İçiyordu
Yüzbaşıoğlu’nun kardeşi Halil İbrahim Ekiz, yaptığı açıklamada, ablası ile 16 yıldır birlikte yaşadıklarını belirterek, “Ablamın nefes darlığı gibi uzun süredir çeşitli rahatsızlıkları bulunuyordu. Çok sigara içiyordu. Büyük üzüntü yaşıyoruz” dedi.Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül cenazede “Yıl 1977. Taksim’de miting vardı. Rahmetli Bülent Ecevit’in mitingi vardı. Ben de mitingde görevliydim. Hangi şarkıyı çalalım diye düşündük. Sevgili Şenay’ın ‘Sev kardeşim’ şarkısında karar kıldık. Kendisinden izin alındı. Taksim’de o dönemin en görkemli mitinginde Sev Kardeşim şarkısıyla bütün Türkiye coştu. Biz yıllar önce sevgili Şenay’ın şarkısındaki sözlerine sadık kalabilseydik, bütün siyaset sev kardeşim diyebilseydi, Türkiye bugün çok farklı bir noktada olurdu. Ben ahdı vefa duygusunu yerine getirmek için buradayım. Buradan rahmetli Şenay’ın sözleri ile bütün Türkiye’ye diyorum ki; Hangi dinden, hangi dilden, hangi ırktan, hangi kültürden, hangi mezhepten ve hangi inançtan olursak olalım birbirimizi Bismillah diyerek sevelim” dedi.

Şenay Yüzbaşıoğlu için yapılan aramalar

Şenay Yüzbaşıoğlu, Şenay Yüzbaşıoğlu biyografi, Şenay Yüzbaşıoğlu hayatı, Şenay Yüzbaşıoğlu özgeçmişi, Şenay Yüzbaşıoğlu hakkında, Şenay Yüzbaşıoğlu doğum yeri, Şenay Yüzbaşıoğlu fotoğraf, Şenay Yüzbaşıoğlu video, Şenay Yüzbaşıoğlu resim, Şenay Yüzbaşıoğlu kimdir?, Şenay Yüzbaşıoğlu kaç yaşında?, Şenay Yüzbaşıoğlu kaç yaşında öldü? Şenay Yüzbaşıoğlu nereli, Şenay Yüzbaşıoğlu memleketi Şenay Yüzbaşıoğlu ne zaman ve neden öldü? Şenay Yüzbaşıoğlu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Şenay Yüzbaşıoğlu
Google'de ara: Şenay Yüzbaşıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir