Barış Akarsu

Ölüm Nedeni: trafik kazası
Öleli tam: 16 yıl, 10 ay, 18 gün olmuş.
Öldügünde: 28 yaşındaydı.

Barış Akarsu (d. 29 Haziran 1979, Bartın – ö. 4 Temmuz 2007, Bodrum), Türk şarkıcı ve oyuncudur.

Barış Akarsu ilk, orta ve lise öğrenimini Amasra’da tamamladı. Lise öğrenimini sürdürürken Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenmeye başladı. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı.

Müzikle asıl tanışması Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilenerek çalmayı öğrendiği klavye, gitar ve mızıka ile olmuştur. Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 1970 ve 1980’lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarından etkilendi. Antalya’da animatör ve müzisyen olarak çalıştı.

ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katıldı ve Temmuz 2004 yılında yarışmayı birinci olarak tamamladı. Yarışmadan hemen sonra İstanbul’a yerleşti ve müzik çalışmalarına burada devam etti. Yarışmanın sonuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye’nin değişik yerlerinde sayısı 200’ü geçen konserler verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
31 Aralık 2004’te Seyhan Müzik’ten Serdar Öztop’un yapımcılığı ile ilk albümü Islak Islak’ı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde “Islak Islak”, “Kimdir O”,”Amasra” ve “Mavi” parçalarına klip çekti. 3 Ağustos 2006’da ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek’i piyasaya çıkardı. 10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi Akarsu’ya ait “Yeter Be” ve “Ben” adlı iki eser de bulunmaktadır. İkinci albümden; “Vurdum En Dibe Kadar” ve “Yaz Demedim” parçalarına klip çekildi. 2006 yılında Star kanalında yayınlanmaya başlanan Yalancı Yarim dizisinde başrollerden birini üstlendi. Bu dizinin ardından milyonlarca seveni tarafından “Alfonso Tarık” olarak anılmaya başlandı.

BARIŞ AKARSU NASIL VEFAT ETTİ?

Barış Akarsu, yirmi sekizinci doğum günü olan 29 Haziran 2007 Cuma akşamı saat 22:30 civarında, Muğla ilinin Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafede olan Torba Kavşağı’nda bir trafik kazası geçirdi. Otomobilde bulunan Zeynep Koçak (24) ve Nalan Kahraman (37) olay yerinde vefat etti. Barış Akarsu ise hastaneye kalbi durmuş olarak getirilmiş ve acil serviste kalbi yeniden çalıştırılmıştı. Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırılan Barış Akarsu, beş günlük yoğun bakımın ardından 4 Temmuz 2007 Çarşamba günü saat 20:10 sularında hayatını kaybetti ancak ölümü 23:10’da açıklandı.

Barış Akarsu için yapılan aramalar

Barış Akarsu, Barış Akarsu biyografi, Barış Akarsu hayatı, Barış Akarsu özgeçmişi, Barış Akarsu hakkında, Barış Akarsu doğum yeri, Barış Akarsu fotoğraf, Barış Akarsu video, Barış Akarsu resim, Barış Akarsu kimdir?, Barış Akarsu kaç yaşında?, Barış Akarsu kaç yaşında öldü? Barış Akarsu nereli, Barış Akarsu memleketi Barış Akarsu ne zaman ve neden öldü? Barış Akarsu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Barış Akarsu
Google'de ara: Barış Akarsu