Sezai Aydın

Ölüm Nedeni: kalp yetmezliği
Öleli tam: 69 yıl, 11 ay, 10 gün olmuş.
Öldügünde: 0 yaşındaydı.

Sezai Aydın (15 Şubat 1952, Ankara – 20 Aralık 2021, İstanbul) Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı. John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş karakterleri seslendirmeleriyle tanındı.

Sezai Aydın 15 Şubat 1952’de Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Aydın, Şehir tiyatroları sanatçısı olup, bugüne kadar birçok oyunda görev yapmıştır. Bir dönem Keçiören Belediyesi’nde “Cumartesi Cumartesi” adlı bir çocuk eğlence programını yürütmüş olan ve kamera karşısına da geçerek sinema ve dizi filmlerde de rol alan Aydın, yıllarca birçok yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini yaptı. Ayrıca, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde seslendirme ve oyunculuk eğitimleri verdi.

Aydın, 20 Aralık 2021’de diyabete bağlı kalp yetmezliği nedeniyle İstanbul’un Ümraniye ilçesinde hayatını kaybetti.[1] 22 Aralık 2021’de Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.[2]

Sezai Aydın için yapılan aramalar

Sezai Aydın, Sezai Aydın biyografi, Sezai Aydın hayatı, Sezai Aydın özgeçmişi, Sezai Aydın hakkında, Sezai Aydın doğum yeri, Sezai Aydın fotoğraf, Sezai Aydın video, Sezai Aydın resim, Sezai Aydın kimdir?, Sezai Aydın kaç yaşında?, Sezai Aydın kaç yaşında öldü? Sezai Aydın nereli, Sezai Aydın memleketi Sezai Aydın ne zaman ve neden öldü? Sezai Aydın Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Sezai Aydın
Google'de ara: Sezai Aydın