Turhan Kaya

Ölüm Nedeni: koronavirüs
Öleli tam: 3 yıl, 8 ay, 9 gün olmuş.
Öldügünde: 68 yaşındaydı.

Turhan Kaya öksürük şikâyetiyle Sultan Hamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurmuştu.

Kaya’nın oğlu Theo Kaya, babasının Koronavirüs nedeniyle öldüğünü açıkladı.

Turhan Kaya 1951 yılında dünyaya geldi. Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünde eğitim gördü. 2011 senesinde bir dönem İngiltere York st John Üniversitesinde oyunculuk eğitimi aldı ve ardından İtalya’da Creative chaos’da performans eğitimini tamamladı.

Turhan Kaya bugüne kadar Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Binbir Gece, Doktorlar, Bıçak Sırtı, Kurtlar Vadisi Pusu, Menekşe ile Halil, Tatlı Bela Fadime, Dedektif Biraderler, Melekler Korusun, Bu Kalp Seni Unutur mu?, Masumlar ve Şahsiyet gibi dizilerde rol aldı. Ayrıca Ayhan Hanım ve Üç Kuruş isimli filmlerde de çeşitli karakterleri canlandırdı.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halka dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu ve dizide Cengiz Erkmen karakterine hayat verdi

Turhan Kaya için yapılan aramalar

Turhan Kaya, Turhan Kaya biyografi, Turhan Kaya hayatı, Turhan Kaya özgeçmişi, Turhan Kaya hakkında, Turhan Kaya doğum yeri, Turhan Kaya fotoğraf, Turhan Kaya video, Turhan Kaya resim, Turhan Kaya kimdir?, Turhan Kaya kaç yaşında?, Turhan Kaya kaç yaşında öldü? Turhan Kaya nereli, Turhan Kaya memleketi Turhan Kaya ne zaman ve neden öldü? Turhan Kaya Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Turhan Kaya
Google'de ara: Turhan Kaya