Yılmaz Kurt - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Yılmaz Kurt nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Yılmaz Kurt

Doğum Tarihi: 00.00.1927
Ölüm Tarihi: 24.02.2009
Öldügünde 82 yaşındaydı.
Öleli tam: 11 yıl, 1 ay, 4 gün olmuş.

Doğum Yeri: Makedonya

Gerçek ismi: Bilal Maksutoğlu
Doğum tarihi: 1927
Doğum yeri: Makedonya-Üsküp
Ölüm Tarihi: 24/02/2009
Ölüm Yeri: İzmir 

Sinema sanatçısı Yılmaz Kurt öldü

TÜRK sinemasının emektar oyuncularından 82 yaşındaki Yılmaz Kurt İzmirde hayatını kaybetti. Bugüne kadar, Cüneyt Arkın ile olanlar başta olmak üzere çok sayıda filmde rol alan Yılmaz Kurt, 16 yıldan bu yana oyuncu olarak görev aldığı İsmail Gülnar Tiyatrosu ile çıktıkları turnede, Muğlanın Fethiye İlçesinde oyunda rahatsızlandı. Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılan Yılmaz Kurt daha sonra İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Kanser olan Kurt, 3 günden bu yana tedavi gördüğü İzmirdeki hastanede bu sabah öldü. İsmail Gülnar Tiyatrosu oyuncuları ve çalışanları, Kurt ölüm haberiyle büyük üzüntü yaşadı. Kurtun cenazesi İzmirde Kahramanlar Camisinde ikindide kılınan cenaze namazı ardından toprağa verildi. Cüneyt Arkın filmlerin ‘kötü adamı olan Yılmaz Kurt, 1927 yılında Üsküpte doğdu. Yeşilçam filmlerinde karakter oyunculuyla sinemaya başlayan Yılmaz Kurtun adının Fethiye İsmail Gülnar Sanatçı Köyünde yaşatılacağı belirtildi.

Etiketler: Cüneyt Arkın | E

Kategori: Sinema Tiyatro,Makedonya

Rastgele Profil: Gazanfer Özcan, Savaş Akova, Şakir Eczacıbaşı, Hüseyin Sadeddin Arel, Yaşar Gaga, Burhan İnce, Cüneyt Gökçer, Bülent Arel,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!