Atilla Mayda

Ölüm Nedeni:
Öleli tam: 5 yıl, 0 ay, 23 gün olmuş.
Öldügünde: 83 yaşındaydı.

Atilla Mayda, 1936 yılında İzmir Ödemiş’te doğdu.

1963 yılından itibaren TRT Ankara Radyosu’nda ritim saz sanatçısı olarak göreve başladı.
80’li yıllarda ‘Vee Atilla Mayda’ ve ‘’ replikleriyle tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim oldu. İsmi halkın dilinde şaşırma ifadesi olarak yer aldı. Mayda, 2001 yılında emekliliğe ayrıldı.

Atilla Mayda’nın hayatını kaybetmesinden sonra TRT’de resmi internet sitesi üzerinden bir mesaj yayınladı. Atilla Mayda; 24 Mart 2019 Pazar günü aramızdan ayrıldı; 1936 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya gelen Atilla Mayda; TRT Ankara Radyosu’nda ses sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştı…

“TRT ailesinin unutulmaz isimlerinden, vurmalı sazlar üstadı, orkestraların renkli siması Attila Mayda, 24 Mart 2019 pazar günü aramızdan ayrıldı. 1936 yılında İzmir – Ödemiş’te dünyaya gelen Attila Mayda, 1963’te TRT Ankara Radyosu’nda ritm sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştı. Komşuların radyo dinlemek için birbirlerinin evinde toplandığı radyonun altın çağında, Türkiye’deki sayısız eve sazıyla konuk olan Atilla Mayda, sanatıyla olduğu kadar şahsiyetiyle de son derece seçkin bir beyefendiydi. Bir radyo geleneği olarak şef, solistler ve saz sanatçıları dinleyicilere sırayla takdim edilirken, Attila Mayda’nın isminin bir assolist edasıyla en son anons edilmesi tatlı bir adet olmuş, bu da sanatçının ismini hafızalara unutulmayacak biçimde kazımıştı.

Bir TRT emekçisi olarak hayatını çalıştığı kuruma adayan Atilla Mayda, yurtdışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. THM ve TSM müdürlüklerinde geçen uzun yılların ardından 2001’de emekliye ayrıldı. Bir süredir rahatsız olan Atilla Mayda’nın vefat haberi, tüm TRT ailesini derinden üzmüştür. Büyük ustaya Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine sabır dileriz.”

Atilla Mayda için yapılan aramalar

Atilla Mayda, Atilla Mayda biyografi, Atilla Mayda hayatı, Atilla Mayda özgeçmişi, Atilla Mayda hakkında, Atilla Mayda doğum yeri, Atilla Mayda fotoğraf, Atilla Mayda video, Atilla Mayda resim, Atilla Mayda kimdir?, Atilla Mayda kaç yaşında?, Atilla Mayda kaç yaşında öldü? Atilla Mayda nereli, Atilla Mayda memleketi Atilla Mayda ne zaman ve neden öldü? Atilla Mayda Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Atilla Mayda
Google'de ara: Atilla Mayda