Defne Joy Foster

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 12 yıl, 1 ay, 22 gün olmuş.
Öldügünde: 31 yaşındaydı.

Defne Joy Nayman Foster (2 Eylül 1975,[1] İncirlik, Adana – 2 Şubat 2011, İstanbul), Türk görüntü yönetmeni, oyuncu, sunucu ve eski VJ.

1990’lı yıllarda televizyon kanallarında VJ’lik yaparak şöhret buldu. 2000’li yıllarda Sihirli Annem dizisindeki rolü ile tanındı.
2 Eylül 1975’te Adana İncirlik Hava Üssü’nde doğdu.[1][2] Annesi Hatice Nayman Türk, babası o sırada NATO’da subay olan Amerikalı Steve Foster’dır. Çiftin boşanmasıyla Foster’ın babası memleketi Alabama’ya giderken Foster, annesiyle kaldı.[1] Ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu’nda okudu. 1992 yılında İzmir Fatih Lisesinden mezun oldu[3] ve daha sonra eğitimine devam etmedi.

1996’da Kral TV VJ’i olarak televizyonculuğa başladı. Çeşitli televizyon kanallarında müzik programları sundu. Kariyerine dizi oyunculuğu ve televizyon programı sunuculuğu ile devam etti. Bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırdı. tv8’de Cemil Büyükdöğerli ile birlikte Bir İş İçin Lazım adlı programı, TRT’de Çeyiz Şov programını, Kanal 7’de Zula adlı programı sundu.

Çalıştığı sette görüntü yönetmeni olarak çalışan İlker Yasin Solmaz[4] ile 2008’de Assos’ta evlendi ve bu evlilikten 13 Haziran 2009’da Can Kılıç adında bir oğlu oldu. Eşiyle birlikte iki sezon Asos’ta bir otel işletti.[1] 2010’daYok Böyle Dans adlı programa yarışmacı olarak katıldı.

2 Şubat 2011 tarihinde astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle öldü. [5][6][7][8] Cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Defne Joy Foster, 2 Mayıs 1979’da Sinop’ta doğdu. Annesi Türk, babası Amerikalı olan Defne Joy Foster, ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu’nda okudu. İlk olarak Kral TV DJ’yi olarak ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı. Ardından dizi oyunculuğuna başladı. Uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandıran Foster, tv8’de yayınlanan Bir İş İçin Lazım adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sundu. -Foster, Ruhsar, Beyaz Yalanlar, Sihirli Annem, Selena, Hayal ve Gerçek gibi dizilerde de rol almıştı.Bunun dışında bir TRT programı olan Çeyiz Şov’u da sunan Foster, son olarak Yok Böyle Dans adlı programda yarışmacı olarak katılmıştı. Foster, yarışmadan geçen hafta elendi. 2008’de İlker Yasin Solmaz ile evlendi. Bu evlilikten 13 Haziran 2009’da Can Kılıç adında bir oğlu dünyaya geldi. Foster, geçen hafta yarışmadan elenmiş ve bunun nedenini de “Bebeğim bir süredir hasta. Geceleri uyutmuyor, onun için yeterince çalışamadım” diyerek açıklamıştı.

Defne Joy Foster için yapılan aramalar

Defne Joy Foster, Defne Joy Foster biyografi, Defne Joy Foster hayatı, Defne Joy Foster özgeçmişi, Defne Joy Foster hakkında, Defne Joy Foster doğum yeri, Defne Joy Foster fotoğraf, Defne Joy Foster video, Defne Joy Foster resim, Defne Joy Foster kimdir?, Defne Joy Foster kaç yaşında?, Defne Joy Foster kaç yaşında öldü? Defne Joy Foster nereli, Defne Joy Foster memleketi Defne Joy Foster ne zaman ve neden öldü? Defne Joy Foster Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Defne Joy Foster
Google'de ara: Defne Joy Foster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir