Devrim Parscan

Ölüm Nedeni: yaşlılık
Öleli tam: 2 yıl, 6 ay, 17 gün olmuş.
Öldügünde: 83 yaşındaydı.

Devrim Parscan (23 Temmuz 1937, Ankara – 24 Kasım 2020, İstanbul), Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

 

Devrim Parscan 23 Temmuz 1937de Ankarada doğdu. Sanat hayatına tiyatro ile başlayan Parscan, uzun yıllar İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde birçok oyunda rol aldı. Bizim Aile, Çiçek Taksi ve Kurtuluş başta olmak üzere 100e yakın dizi, sinema ve tiyatro projesinde yer aldı. 2003-2004 yılları arasında Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Orhan karakteri ile tanındı. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Devrim Parscan, yüzlerce sinema filmi ve belgeselde seslendirme yapmanın yanı sıra, yine birçok filmde dublaj yönetmenliğini üstlendi.

24 Kasım 2020de İstanbulda yaşlılığa bağlı nedenlerle 83 yaşında hayatını kaybetti.[1] Cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığına defnedildi.[2]

 

Devrim Parscan için yapılan aramalar

Devrim Parscan, Devrim Parscan biyografi, Devrim Parscan hayatı, Devrim Parscan özgeçmişi, Devrim Parscan hakkında, Devrim Parscan doğum yeri, Devrim Parscan fotoğraf, Devrim Parscan video, Devrim Parscan resim, Devrim Parscan kimdir?, Devrim Parscan kaç yaşında?, Devrim Parscan kaç yaşında öldü? Devrim Parscan nereli, Devrim Parscan memleketi Devrim Parscan ne zaman ve neden öldü? Devrim Parscan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Devrim Parscan
Google'de ara: Devrim Parscan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir