Doğan Hakyemez

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 4 yıl, 1 ay, 5 gün olmuş.
Öldügünde: 67 yaşındaydı.

Doğan Hakyemez (7 Ekim 1950 – 11 Temmuz 2018, Antalya), Türk emekli millî basketbolcu ve basketbol menajeri.

Doğan Hakyemez kimdir?

1950 doğumlu Doğan Hakyemez, Türk emekli millî basketbolcu ve basketbol menajeridir. Güncel olarak Dsi ERA Spor’da DSİ Spor Genel Koordinatörü olarak yer almaktaydı. Hakyemez, 1950’de doğdu. Basketbol’a Ankara’da başladı. Kariyeri boyunca Necdet Ronabar, Aytek Gürkan gibi önemli basketbolcularla Efes Pilsen çatısı altında oynadı. Ayrıca Galatasaray ve Eczacıbaşı gibi takımlarda şampiyonluklar yaşadı. 1971 yılında İzmir’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalya kazanan takımda yer aldı.

Basketbolu bıraktıktan sonra, menajerliğe başladı. 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda ikinci olan Türkiye millî basketbol takımının menajerliğini yaptı. Ardından Antalya Büyük Şehir Belediyesi’nde çalışmaya başladı. Bu dönemde, Antalya Büyük Şehir Belediyesi Türkiye Basketbol Ligi’ne yükseldi ve bu ligde Avrupa arenasına katılmayı başardı. Antalya’daki yerel seçimlerin ardından belediye başkanının değişmesiyle görevinden ayrılan Hakyemez, Trabzonspor ile anlaştı. Trabzonspor Hakyemez’le birlikte, Beko Basketbol Ligi’ne çıkmayı başardı.

11 Temmuz 2018 tarihinde rahatsızlanması dolayısıyla Antalya’da gittiği hastahanede 4 damarının tıkalı olduğu ve kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. 2 kez kalbi duran Hakyemez acilen ameliyata alındı. Ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Hakyemez hayatını kaybetti.[3]

Doğan Hakyemez ne zaman ve neden öldü?
Doğan Hakyemez Ölüm nedeni?
Doğan Hakyemez kaç yaşında öldü?
Doğan Hakyemez nereli?
Doğan Hakyemez Nerede doğdu?