Erhan Bener - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Erhan Bener nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Erhan Bener

Doğum Tarihi: 00.00.1929
Ölüm Tarihi: 07.12.2007
Öldügünde 79 yaşındaydı.
Öleli tam: 13 yıl, 1 ay, 14 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Erhan Bener (d. 1929, Kıbrıs - ö. 7 Aralık 2007, Ankara) Türk yazar.Ortaöğrenimini, öğretmen olan babasından ötürü Anadolu’nun çeşitli il ve ilçe merkezlerinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1950 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1956’da lisans diploması aldı. -1950 -1975 yılları arasında, aralarında ABD, Hindistan, Danimarka ve İsrail’in de bulunduğu birçok ülkede ve yurtiçinde muhtelif kamu görevlerinde bulundu. 1975’te, Emekli Sandığı genel müdürüyken, kendi isteğiyle emekliye ayrıldıktan sonra avukatlık yaptı.Yazar Vüs'at Orhan Bener'in kardeşi, Yiğit Bener’in babasıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.Şiir ve öyküleri 1945’den itibaren çeşitli dergilerde yayımlandı. Bazı eserleri yabancı dillere aktarıldı. Roman, öykü, anı, deneme ve tiyatro oyunları yazarlığının yanı sıra çocuk kitapları, radyo oyunları ve senaryolar yazdı, çeviriler yaptı. Böcek, Sisli Yaz, Ölü Bir Deniz ve Yalnızlar romanları sinemaya aktarıldı. Bunlardan Böcek, 1997’de Altın Portakal Ödülü'ne layık görüldü.

Ölüm nedeni: Erhan Bener|Erhan Bener hayati|Erhan Bener kimdir | E

Kategori:

Rastgele Profil: Derya Arbaş, Asaf Çiyiltepe, Muhterem Nur, Haldun Boysan, Orhan Saka, Hüseyin Şadi Karagözoğlu, Kasım Ayında Kaybettiklerimiz, Sadri Alışık,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!