Güngör Mengi

Ölüm Nedeni:
Öleli tam: 1 yıl, 3 ay, 6 gün olmuş.
Öldügünde: 83 yaşındaydı.

Güngör Mengi (19 Ocak 1940, Bayramiç – 16 Şubat 2023, İzmir), Türk gazeteci ve köşe yazarıdır.
GÜNGÖR MENGİ KİMDİR?
Çanakkale Bayramiç’te 1940’ta doğan Güngör Mengi, 1959’da Demokrat İzmir gazetesinde mesleğe başladı. 1964-1971 yılları arasında Yeni Asır gazetesinde haber müdürü olarak görev yapan Mengi, 1971’de Yeni Asır gazetesinden ayrıldıktan sonra Devir gazetesine geçti, yazı işleri müdürlüğü görevini üstlendi.

Yeniden döndüğü Yeni Asır gazetesinde 1972-1987 yıllarında başyazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yapan Mengi, daha sonra transfer olduğu Sabah gazetesinde murahhas üyelik, yazarlık ve başyazarlık görevini yürüttü. Sabah gazetesinden ayrıldıktan sonra 2002’de gazeteci arkadaşlarıyla Vatan gazetesini kuran ve burada başyazar olarak görev yapan Mengi, sürekli basın kartı ve Burhan Felek Ödülü (2011) sahibiydi.

Güngör Mengi, 1962 yılında ilk evliliğini Gülen Tözün ile yapmış ve bu evlilikten Gülgün ve Cem isminde iki çocuğu vardır. Eşi vefat etmiştir. Güngör Mengi, 1992 yılında gazeteci yazar Ruhat Mengi (Ünaldı) ile ikinci evliliğini yapmıştır.

GÜNGÖR MENGÜ NEDEN ÖLDÜ?
TürkiyeGazeteciler Cemiyeti’nin önceki dönem başkanlarından olan gazeteci Güngör Mengi 83 yaşında hayatını kaybetti. Mengi’nin cenazesinin 18 Şubat 2023 günü öğle namazından sonra Alsancak Hocazade Cami’nden kaldırılacağı öğrenildi.

Güngör Mengi için yapılan aramalar

Güngör Mengi, Güngör Mengi biyografi, Güngör Mengi hayatı, Güngör Mengi özgeçmişi, Güngör Mengi hakkında, Güngör Mengi doğum yeri, Güngör Mengi fotoğraf, Güngör Mengi video, Güngör Mengi resim, Güngör Mengi kimdir?, Güngör Mengi kaç yaşında?, Güngör Mengi kaç yaşında öldü? Güngör Mengi nereli, Güngör Mengi memleketi Güngör Mengi ne zaman ve neden öldü? Güngör Mengi Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Güngör Mengi
Google'de ara: Güngör Mengi