Fuad Bezmen

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 12 yıl, 7 ay, 4 gün olmuş.
Öldügünde: 102 yaşındaydı.

Sanayici, anı yazarı (D. 1909, Selanik – Ö. 11 Kasım 2011, İstanbul). İstanbul Galatasaray Lisesi ile Paris Michelin Lisesinden mezun oldu. Marsilya Yüksek Ticaret Akademisini bitirdi. iş hayatına “Mensucat Santral”i kurarak başladı. TÜSIAD üyesi oldu.

Türkiye ‘de sanayi sektörünün ilk temsilcilerinden Fuad Bezmen, 102 yaşında, 11 Kasım 2011’de Yeşilköy’deki evinde hayata veda etti. 102 yaşındaki Bezmen’in yaşlılığa bağlı nedenlerle hayatını kaybettiği bildirildi. Bezmen’in cenazesi bir gün sonra Teşvikiye Camisi’nde öğlen namazını müteakiben, Zincirlikuyu’daki aile kabristanında defnedildi. Anılarını Bir Duayenin Hatıratı adlı bir kitapta toplamıştı.

KAYNAK: Bu dünyadan bir Bezmen geçti (Milliyet.com.tr, 12.11.2011,), Türkiye Yazarlar Birliği / Türkiye Kültür Sanat Yıllığı (2012).

Fuad Bezmen için yapılan aramalar

Fuad Bezmen, Fuad Bezmen biyografi, Fuad Bezmen hayatı, Fuad Bezmen özgeçmişi, Fuad Bezmen hakkında, Fuad Bezmen doğum yeri, Fuad Bezmen fotoğraf, Fuad Bezmen video, Fuad Bezmen resim, Fuad Bezmen kimdir?, Fuad Bezmen kaç yaşında?, Fuad Bezmen kaç yaşında öldü? Fuad Bezmen nereli, Fuad Bezmen memleketi Fuad Bezmen ne zaman ve neden öldü? Fuad Bezmen Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Fuad Bezmen
Google'de ara: Fuad Bezmen