Mehmet Ali Yılmaz

Ölüm Nedeni: Kalp krizi
Öleli tam: 0 yıl, 1 ay, 0 gün olmuş.
Öldügünde: 75 yaşındaydı.

Mehmet Ali Yılmaz (21 Ekim 1948, Trabzon – 24 Nisan 2024, İstanbul), Türk siyasetçi, iş insanı ve eski Trabzonspor başkanı.

Mehmet Ali Yılmaz kimdir, ne iş yapar?
İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesi’nden mezun olan Yılmaz, iş dünyasına atılarak Antalya’da Zigana Tatil Köyü, Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları A.Ş. gibi önemli şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını üstlendi. Aynı zamanda Trabzonspor Kulübü Başkanlığı ve 19. Dönem Trabzon Milletvekilliği gibi siyasi ve spor alanında da başarılı kariyerler sürdürdü.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı Dönemi
Bakanlık döneminde Türkiye Futbol Federasyonuna özerklik getirerek önemli bir reforma imza atan Yılmaz, futbolun yapısal sorunlarına çözüm bulma yolunda önemli adımlar attı. Havuz sistemini düzenleyen kişi olarak da bilinirken, Trabzonspor’a modern tesisler kazandırarak kulübün altyapısını güçlendirdi.

Medya Alanında da Etkili
Yılmaz, medya sektöründe de aktif bir rol oynadı. İnternet üzerinden yayın yapan “TVem” kanalı, Trabzon’da yayın yapan Zigana TV ve Zigana FM gibi önemli medya kuruluşlarının sahibi olarak medya sektöründe de etkili bir isim haline geldi.

Mehmet Ali Yılmaz Neden Öldü? Ölüm Sebebi
Ne yazık ki, Mehmet Ali Yılmaz’ın yaşamı 24 Nisan 2024 tarihinde İstanbul’da sona erdi. Ancak, bıraktığı izler ve yaptığı çalışmalar ile Türk siyaseti, iş dünyası ve spor camiasında unutulmaz bir yere sahip olmaya devam edecektir.

Yılmaz’ın yaşamı ve kariyeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Mehmet Ali Yılmaz’ın evinde ölü bulunduğu ve ölümünde herhangi bir şüphe tahmin edilmediği açıklandı. Konu ile alakalı soruşturm başlatıldı ve yakında kamuoyu ile paylaşılacak. Cenaze tarihi belli değildir.

Onursal Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı
Kulübümüze 1 Lig Şampiyonluğu, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 1 Başbakanlık Kupası ve 1 de Türkiye Kupası’nın yanı sıra sayısız başarılar kazandıran Onursal Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı.

Mehmet Ali Yılmaz için bugün İstanbul Altunizade Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine; Başkanımız Ertuğrul Doğan, Asbaşkanımız Zeyyat Kafkas ve yönetim kurulu üyelemizin yanı sıra Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Mahmut Ören katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Onursal Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz’ın naaşı İstanbul Karacaahmet aile mezarlığına defnedildi.

Mehmet Ali Yılmaz için yapılan aramalar

Mehmet Ali Yılmaz, Mehmet Ali Yılmaz biyografi, Mehmet Ali Yılmaz hayatı, Mehmet Ali Yılmaz özgeçmişi, Mehmet Ali Yılmaz hakkında, Mehmet Ali Yılmaz doğum yeri, Mehmet Ali Yılmaz fotoğraf, Mehmet Ali Yılmaz video, Mehmet Ali Yılmaz resim, Mehmet Ali Yılmaz kimdir?, Mehmet Ali Yılmaz kaç yaşında?, Mehmet Ali Yılmaz kaç yaşında öldü? Mehmet Ali Yılmaz nereli, Mehmet Ali Yılmaz memleketi Mehmet Ali Yılmaz ne zaman ve neden öldü? Mehmet Ali Yılmaz Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Mehmet Ali Yılmaz
Google'de ara: Mehmet Ali Yılmaz