Hacer Buluş

Ölüm Nedeni: Dümbüllü Macera Peşinde|Hacer Buluş|İsmail Dümbüllü|İsmail Hakkı Dümbüllü|mehmet ali erbil|Sadettin Erbil|Yanık Kaval
Öleli tam: 9 yıl, 0 ay, 23 gün olmuş.
Öldügünde: 88 yaşındaydı.

Hacer Buluş, 26 Mart 1926 Ankara’da doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra eğitimine devam edemedi. 1942 yılında açılan sınavla Ankara Radyosu’na girdi. Uzun yıllar Ankara Radyo’sunda Türk halk müziği sanatçısı olarak görev yaptı.Konserler verdi. Gazino çalışmaları oldu. Türküleri güzel söyleyip, el üstünde tutulan dev bir sanatçıydı o. TRT’de radyo programlarında olsun ya da halk konserleri, özel etkinlikler, plaklar, kasetlerde olsun o yanık, o duyanı yürekten dağlayan, için için harlayan sesi duyanlar el üstünde baş üstünde tutardı onu.1947 senesinde Mehmet Ali Erbil’in babası Sadettin Erbil’in başrollerde oynadığı “Yanık Kaval” filmine türküleriyle dahil oldu. 1948 yılında İsmail Dümbüllü’nün baş rolde olduğu “Dümbüllü Macera Peşinde” filminde oynadı.Ankara Etlik’teki evinde tek başına yaşamaktadır.Hacer Buluş’un iki kızı vardır. Zehra adında kızı var.Hacer Buluş, 30 Ağustos 2014 tarihinde Ankara Mamak’taki evinde 88 yaşında öldü.

Hacer Buluş için yapılan aramalar

Hacer Buluş, Hacer Buluş biyografi, Hacer Buluş hayatı, Hacer Buluş özgeçmişi, Hacer Buluş hakkında, Hacer Buluş doğum yeri, Hacer Buluş fotoğraf, Hacer Buluş video, Hacer Buluş resim, Hacer Buluş kimdir?, Hacer Buluş kaç yaşında?, Hacer Buluş kaç yaşında öldü? Hacer Buluş nereli, Hacer Buluş memleketi Hacer Buluş ne zaman ve neden öldü? Hacer Buluş Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Hacer Buluş
Google'de ara: Hacer Buluş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir