Haldun Boysan

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 3 yıl, 8 ay, 21 gün olmuş.
Öldügünde: 62 yaşındaydı.

Haldun Boysan (6 Temmuz 1958, Ankara – 31 Ağustos 2020, Nevşehir), Türk sinema ve dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

Haldun Boysan 6 Temmuz 1958 tarihinde Ankarada doğdu. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünden mezun oldu.[1] Ankara Sanat Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatrolarında görev yaptı. İngilizce-Türkçe dublaj filmlerinde seslendirme yaptı. 1999 yılında 11. Ankara Uluslararası Film Festivalinde “en iyi yardımcı erkek oyuncu“ ödülünü Gemide adlı filmdeki Kamil performansıyla kazandı. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Boysan, Beşiktaş JK kongre üyesi olarak görev aldı.

Maria ile Mustafa adlı dizinin çekimleri için Ürgüpte bulunan usta oyuncu Haldun Boysan, kaldığı otelde kalp krizi geçirdi. 

Haldun Boysan için yapılan aramalar

Haldun Boysan, Haldun Boysan biyografi, Haldun Boysan hayatı, Haldun Boysan özgeçmişi, Haldun Boysan hakkında, Haldun Boysan doğum yeri, Haldun Boysan fotoğraf, Haldun Boysan video, Haldun Boysan resim, Haldun Boysan kimdir?, Haldun Boysan kaç yaşında?, Haldun Boysan kaç yaşında öldü? Haldun Boysan nereli, Haldun Boysan memleketi Haldun Boysan ne zaman ve neden öldü? Haldun Boysan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Haldun Boysan
Google'de ara: Haldun Boysan