Kemal Kuruçay

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 1 yıl, 11 ay, 7 gün olmuş.
Öldügünde: 59 yaşındaydı.

Kemal Kuruçay (d. 10 Haziran 1962, Ankara – ö. 22 Ekim 2021, Kocaeli), Türk oyuncudur.

Kemal Kuruçay, doksanlı yıllarda tiyatrocu Mehmet Karagül ile iyi bir ikili oluşturdu. O dönem ikilinin birlikte oynadığı İstanbul Bura mı isimli bir sinema filmi vardır. Mehmet Karagül trafik kazasında hayatını kaybettikten sonra Kemal Kuruçay oyunculuk kariyerine yalnız devam etti.

1996’da atv televizyonunda yayınlanan Gurbetçiler isimli dizide oynadığı ‘Fırıldak Cemil’ karakteriyle tanındı ve sevildi. Sonraki yıllarda İnce İnce Yasemince ve Reyting Hamdi isimli komedi dizilerinde oynadı.

Kemal Kuruçay, 2002’de TGRT’de yayınlanan Zor Baba isimli dizide Özkan Amca karakterini canlandırarak Engin Günaydın ile beraber başrolde yer aldı. 2003 yılında ise sinema filmi Ömerçip’te rol alan oyuncu sonraki yıllarda Şöhretler Kebapçısı (2003), En iyi Arkadaşım (2004), Çılgın Yuva (2005), İnadım İnat (2005), Pulsar (2008), Sevgili Düşmanım (2008), Kutsal Damacana 2: İt Men (2009) gibi yapımlarda çeşitli rollerde oynadı.

2010 yılında çekimlerine tekrar başlanan ve FOX kanalında yayınlanan Yasemince’nin yeni bölümlerinde Faysal karakterini oynamıştır.[1] Oyuncu 2012 yılından itibaren TRT 1’de yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan isimli dizide Villanın Kahyası Şükrü karakterini oynayarak büyük ilgi topladı.[2] Zengin Kız Fakir Oğlan FOX kanalına geçtikten sonra 136. bölümüyle 2015 yılında final yapmıştır.

Kemal Kuruçay Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kurucularından ve hocalarından biriydi.

Kemal Kuruçay için yapılan aramalar

Kemal Kuruçay, Kemal Kuruçay biyografi, Kemal Kuruçay hayatı, Kemal Kuruçay özgeçmişi, Kemal Kuruçay hakkında, Kemal Kuruçay doğum yeri, Kemal Kuruçay fotoğraf, Kemal Kuruçay video, Kemal Kuruçay resim, Kemal Kuruçay kimdir?, Kemal Kuruçay kaç yaşında?, Kemal Kuruçay kaç yaşında öldü? Kemal Kuruçay nereli, Kemal Kuruçay memleketi Kemal Kuruçay ne zaman ve neden öldü? Kemal Kuruçay Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Kemal Kuruçay
Google'de ara: Kemal Kuruçay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir