Kenan Onuk

Ölüm Nedeni: kanser
Öleli tam: 18 yıl, 7 ay, 12 gün olmuş.
Öldügünde: 51 yaşındaydı.

Kenan Onuk (d. 1954 İzmir – ö. 11 Temmuz 2005 İstanbul), Türk spor yazarı ve spor programı sunucusu.
Uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek, tedavi gördüğü özel hastanede sabaha karşı yaşamını yitiren NTV Spor Yayınları Koordinatörü Kenan Onuk, toprağa verildi.

Onuk için önce çalıştığı NTV’de bir tören yapıldı. Buradaki konuşmaların ardından Onuk’un cenazesi alkışlar arasında alınarak Teşvikiye Camii’ne getirildi. İkindi vakti kılınan namazın ardından Onuk’un cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi.

1954 yılında İzmir’de doğan Kenan Onuk, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi.

Gazeteciliğe 1974 yılında TRT’de muhabir olarak başlayan Onuk, 1992 yılında Show TV ve 1993 yılında Atv’de görev aldı. Onuk, 1996 yılından bu yana kuruluşunda da yer aldığı NTV’de görev yapıyordu.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Kenan Onuk, NTV’de yaptığı ’90 Dakika’ programı da dahil olmak üzere, spor yayıncılığında kalite ve sağduyu kriterlerinin öncülerinden biri olarak kabul ediliyordu.

Türkiye atletizmi onunla sevdi

Kariyerinde sayısız ödül ve başarıya imza atan Onuk, yazılı basında da eleştirileriyle, gazetelerin spor sayfaları aracılığıyla okurlarına ışık tuttu. Türkiye, buz pateni ve atletizmi, Onuk’un kusursuz Türkçesiyle dinleyerek tanıdı.

Onuk ayrıca, gazete yazıları ve caz programıyla da, müzik alanındaki bilgi birikimini okurları ve dinleyicileri ile paylaştı.

Yıllarca mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düşerek 11 Temmuz 2005 Pazartesi günü yaşamını yitirmiştir. Zincirlikuyu Mezarlığı defnedilmiştir.

Kenan Onuk için yapılan aramalar

Kenan Onuk, Kenan Onuk biyografi, Kenan Onuk hayatı, Kenan Onuk özgeçmişi, Kenan Onuk hakkında, Kenan Onuk doğum yeri, Kenan Onuk fotoğraf, Kenan Onuk video, Kenan Onuk resim, Kenan Onuk kimdir?, Kenan Onuk kaç yaşında?, Kenan Onuk kaç yaşında öldü? Kenan Onuk nereli, Kenan Onuk memleketi Kenan Onuk ne zaman ve neden öldü? Kenan Onuk Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Kenan Onuk
Google'de ara: Kenan Onuk