Saffet Ulusoy

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 10 yıl, 11 ay, 10 gün olmuş.
Öldügünde: 82 yaşındaydı.

Saffet Ulusoy kimdir?Saffet Ulusoy, 1930 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. İlköğrenimini 1939-1943 yıllar arasında Of İlkokulu’nda tamamladı. 1944-1945 yılında babası Mehmet Bahattin Ulusoy’un yanında çalışma hayatına başladı. 1946 yılında otobüs işletmeciliğine geçen Saffet Ulusoy , böylece taşımacılık sektörüne adım attı. 1974 yılında iş yaşamını İstanbul’a nakleden Saffet Ulusoy karayolu ile uluslararası yük taşımacılığı, otobüs işletmeciliği ve turizm faaliyetlerine önem vererek büyük operasyonları başlatmıştır.Eski Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un babası ve Ulusoy Grubu’nun kurucularından olan Saffet Ulusoy hayatını kaybetti.

————-
Ulusoy Holding’in kurucularından eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un babası Saffet Ulusoy (82) vefat etti.***

İSTANBUL

Rahatsızlıklarının artması üzerine Okmeydanı’ndaki Memorial Hastanesi’ne kaldırılan ve 3 gündür bulunduğu yoğun bakımda hayatını kaybeden Saffet Ulusoy, bugün Levent Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy’un da amcası olan Saffet Ulusoy, 1930 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu.
İlköğrenimini 1939-1943 yılları arasında Of İlkokulu’nda tamamlayan Ulusoy, 1944-1945 yılında babası Mehmet Bahattin Ulusoy’un yanında çalışma hayatına başladı. 1946 yılında otobüs işletmeciliğine geçen Saffet Ulusoy, böylece taşımacılık sektörüne adım attı. 1974 yılında iş hayatını İstanbul’a nakleden Saffet Ulusoy, karayolu ile uluslararası yük taşımacılığı, otobüs işletmeciliği ve turizm faaliyetlerine önem vererek, büyük operasyonları başlattı.
Ulusoy şirketlerinin 58. kuruluş yıldönümünde Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş. bünyesinde toplanmasında, yeni ve modern bir merkeze taşınmasında büyük katkıları olan Saffet Ulusoy, Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş. bünyesinde 25’den fazla şirketin yönetim kurulu üyeliğini ve başkanlığını da yürüttü.
Saffet Ulusoy, 1961 yılında Trabzon Şoförler Cemiyeti 2. Başkanlığı, 1972 yılında Trabzon Belediyesi Reis Vekilliği, 1981-2001 yılları arasında Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanlığı’nı yaptı.
Saffet Ulusoy, Ro-Ro alanındaki uluslararası başarısı dolayısıyla İtalya’nın en büyük onur ödülü olan ”Commendatore” nişanına layık görüldü. Ulusoy, 18 Ocak 2002’de Almanya Flenburg şehrinin valisi ve belediye başkanı tarafından ”Liyakat Nişanı” ile ödüllendirildi.
Aktif iş hayatından vakit buldukça anılarını kaleme alan Saffet Ulusoy’un ”Ben Demiştim” adlı bir kitabı bulunuyor.

Saffet Ulusoy için yapılan aramalar

Saffet Ulusoy, Saffet Ulusoy biyografi, Saffet Ulusoy hayatı, Saffet Ulusoy özgeçmişi, Saffet Ulusoy hakkında, Saffet Ulusoy doğum yeri, Saffet Ulusoy fotoğraf, Saffet Ulusoy video, Saffet Ulusoy resim, Saffet Ulusoy kimdir?, Saffet Ulusoy kaç yaşında?, Saffet Ulusoy kaç yaşında öldü? Saffet Ulusoy nereli, Saffet Ulusoy memleketi Saffet Ulusoy ne zaman ve neden öldü? Saffet Ulusoy Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Saffet Ulusoy
Google'de ara: Saffet Ulusoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir