Mustafa Rüştü Taşar

Ölüm Nedeni: trafik kazasi
Öleli tam: 16 yıl, 11 ay, 7 gün olmuş.
Öldügünde: 56 yaşındaydı.

Mustafa Rüştü Taşar (1951, Gaziantep – 3 Ocak 2007, Ankara), Türk siyasetçi.
İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. Yüksek öğrenimini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde yaptı. İlk kamu görevine 1976 yılında Gaziantep’te Birleşmiş Milletler Projesi çerçevesinde kurulan Küçük Sanayi Geliştirme Projesi (KÜSGEM)’de yönetci olarak başladı.

1977 – 1980 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gaziantep Kampüsü’nde Genel Müdür Yardımcılığı, 1980 – 1983 yılları arasında DPT Müsteşarlığı’nda Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 20 Mayıs 1983 tarihinde, Anavatan Partisi’nin kurucuları arasında yer alarak, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. 8 Haziran 1983 yılında Anavatan Partisi Genel Sekreteri olan Mustafa Taşar, 6 Kasım 1983’te 17. Dönem Gaziantep Milletvekili olarak TBMM’ye girdi.

Avrupa Ekonomik Topluluğu Karma Parlamento Grubu Üyeliği, Türk-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 24 Haziran 1987’de Anavatan Partisi Genel Sekreterliği’nden istifa etti. 13 Haziran 1988 tarihine kadar ANAP Genel Başkan Danışmanlığı yaptı. 18. Dönem Ankara Milletvekili olarak Parlamento’da bulundu. 47. Ve 48. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetlerinde Devlet Bakanı olarak görev aldı. Bakanlık göreviyle birlikte, ANAP Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

20. Dönemde Gaziantep Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren Mustafa Taşar, 53. Hükûmet’te Çevre Bakanı, 55. Hükûmet’te Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevlerinde bulundu. 21. Dönemde tekrar Gaziantep Milletvekili olarak TBMM’ye giren Mustafa Taşar, ANAP Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla, partinin Siyasi İşler ve Koordinasyon Başkanlığı ve Genel Başkanvekili görevini yürüttü. 57. Cumhuriyet Hükûmeti’nde Turizm Bakanı olarak görev aldı.

Mustafa Rüştü Taşar için yapılan aramalar

Mustafa Rüştü Taşar, Mustafa Rüştü Taşar biyografi, Mustafa Rüştü Taşar hayatı, Mustafa Rüştü Taşar özgeçmişi, Mustafa Rüştü Taşar hakkında, Mustafa Rüştü Taşar doğum yeri, Mustafa Rüştü Taşar fotoğraf, Mustafa Rüştü Taşar video, Mustafa Rüştü Taşar resim, Mustafa Rüştü Taşar kimdir?, Mustafa Rüştü Taşar kaç yaşında?, Mustafa Rüştü Taşar kaç yaşında öldü? Mustafa Rüştü Taşar nereli, Mustafa Rüştü Taşar memleketi Mustafa Rüştü Taşar ne zaman ve neden öldü? Mustafa Rüştü Taşar Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Mustafa Rüştü Taşar
Google'de ara: Mustafa Rüştü Taşar