Ömer Döngeloğlu

Ölüm Nedeni: korona
Öleli tam: 3 yıl, 9 ay, 20 gün olmuş.
Öldügünde: 52 yaşındaydı.

Ömer Döngeloğlu (1968, Zile, Tokat; 3 Mayıs 2020, İstanbul) Türk ilahiyatçı, yazar, program yapımcısı ve sunucusu.[2] Kanal 7 kanalında sunucusu olduğu dini programlarla tanınmaktadır.[3][4] Koronavirüs nedeniyle İstanbulda hayatını kaybetmiştir.[5]

İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulunda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. İyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

1986–1996 yılları arasında memleketi Tokatta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.
Yakalandığı koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Başakşehir Devlet Hastanesinde 3 Mayıs 2020 tarihinde hayatını kaybetmiştir.[7][8]

Ömer Döngeloğlunun naaşı Edirnekapı Şehitliğine defnedildi.[9

Eserleri
Peygamberin İzinde
Allaha Adanmış Hayatlar
Yeryüzünün Yıldızları
Sözün Miracı; DUA
Allah Resulünü Görenler
Peygamberimizin Dostları
Musab bin Umeyr

 

Ömer Döngeloğlu için yapılan aramalar

Ömer Döngeloğlu, Ömer Döngeloğlu biyografi, Ömer Döngeloğlu hayatı, Ömer Döngeloğlu özgeçmişi, Ömer Döngeloğlu hakkında, Ömer Döngeloğlu doğum yeri, Ömer Döngeloğlu fotoğraf, Ömer Döngeloğlu video, Ömer Döngeloğlu resim, Ömer Döngeloğlu kimdir?, Ömer Döngeloğlu kaç yaşında?, Ömer Döngeloğlu kaç yaşında öldü? Ömer Döngeloğlu nereli, Ömer Döngeloğlu memleketi Ömer Döngeloğlu ne zaman ve neden öldü? Ömer Döngeloğlu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ömer Döngeloğlu
Google'de ara: Ömer Döngeloğlu