Yusuf Kavaklı

Ölüm Nedeni: Kanser
Öleli tam: 0 yıl, 1 ay, 5 gün olmuş.
Öldügünde: 78 yaşındaydı.

YUSUF KAVAKLI KİMDİR?

Yusuf Kavaklı, 1946 senesinde Sivas’ta dünyaya geldi.

İlkokulu doğduğu köyde okuyan Kavaklı, 1970 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden, 1974 senesinde de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

24 Ağustos 1966 tarihinde Eyüp Müftülüğüne bağlı Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de İmam-Hatip olarak memuriyete başladı.

17 Aralık 1975 tarihinde Bayrampaşa endüstri meslek lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak tayin edildi ve 1977 yılı Temmuz ayında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesine tayin edildi.

1977-1979 yılları arasında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinde Öğretmen ve Müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

1 Ağustos 1979-30 Kasım 1980 tarihleri arasında vatani görevini yedek subay olarak Ankara-Mamak-229.piyade alayında tamamladı.

Askerlik görevi bitince Diyanet İşleri Başkanlığında denetçi imtihanına girdi ve 1981 yılında İstanbul Bakırköy müftülüğüne murakıp olarak tayin oldu.

1982 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Belçika‘ya Din Dersi Öğretmeni olarak gönderildi. 1982-1986 yılları arasında Belçika’da din dersi öğretmenliği yaptı

2004 senesinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığına getirildi, 2011 senesinde emekli oldu. Muhtelif televizyon programlarına katılıp dini soruları cevaplandırdı.

 

Kanserle mücadele eden ve yaklaşık iki hafta boyunca hastanede tedavi gören İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca, dün yoğun bakıma alınmıştı. Kavaklı’nın bugün vefat ettiği öğrenildi.

Cenaze namazı, yarın (15 Haziran Cumartesi) öğle namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, “Vefatını üzüntüyle öğrendiğim ilahiyatçı Yusuf Kavaklı hocamıza Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.” dedi.

Yusuf Kavaklı için yapılan aramalar

Yusuf Kavaklı, Yusuf Kavaklı biyografi, Yusuf Kavaklı hayatı, Yusuf Kavaklı özgeçmişi, Yusuf Kavaklı hakkında, Yusuf Kavaklı doğum yeri, Yusuf Kavaklı fotoğraf, Yusuf Kavaklı video, Yusuf Kavaklı resim, Yusuf Kavaklı kimdir?, Yusuf Kavaklı kaç yaşında?, Yusuf Kavaklı kaç yaşında öldü? Yusuf Kavaklı nereli, Yusuf Kavaklı memleketi Yusuf Kavaklı ne zaman ve neden öldü? Yusuf Kavaklı Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Yusuf Kavaklı
Google'de ara: Yusuf Kavaklı