Orhan Saka - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Orhan Saka nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Orhan Saka

Doğum Tarihi: 00.00.1949
Ölüm Tarihi: 11.12.2013
Öldügünde 65 yaşındaydı.
Öleli tam: 6 yıl, 5 ay, 24 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) eski başkan vekillerinden ve bir dönem Beşiktaş Kulübü'nde yönetim kurulu üyeliği de yapan Orhan Saka, vefat etti.TFF'den yapılan açıklamada, aynı zamanda TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in danışmanlık görevini yerine getiren Orhan Saka'nın hayatını kaybettiği bildirildi.Yapılan açıklamada, "Bir süre önce yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gören Türk futbolunun duayen ismi Orhan Saka için bu hafta sonu oynanacak tüm profesyonel ve amatör karşılaşmalarda saygı duruşu yapılacak. Merhum Orhan Saka'ya Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve futbol camiasına başsağlığı dileriz" denildi.Beşiktaş Kulübü de eski yöneticisi Orhan Saka için başsağlığı mesajı yayımladı.Kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, "Yönetim kurulu eski üyelerimizden Orhan Saka’nın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Orhan Saka’ya Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.Amatör futbola katkı verdiOrhan Saka, özellikle amatör futbola verdiği katkılarla dikkati çekti.ORHAN SAKA KİMDİR?1949 yılında Çankırı'da doğan Orhan Saka, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Karabük Gençlik'te futbola başlayan Saka; Okmeydanı, Sakarya Esnafspor ve Dikilitaş'ta futbol oynadı. Aynı zamanda bu kulüplerde yöneticilik ve başkanlık yapan Orhan Saka, Beşiktaş Kulübü'nde de yöneticilik görevinde bulundu.Orhan Saka, 1992-2000 yılları arasında TFF yönetim kurulu üyeliği, 2000-2004 yılları arasında ise TFF başkan vekilliği yaptı. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu yönetim kurulu üyeliği ve başkan olarak spora hizmetlerde bulunan Saka, evli ve 2 çocuk babasıydı.(AA)

Ölüm nedeni: Orhan Saka|tff | E

Kategori: Spor,

Rastgele Profil: Esen Ünür, Turan Güneş, Deniz Som, Ali Gaffar Okkan, Cengiz Keskinkılıç, Hacer Buluş, Safiye Ayla, Metin Oktay,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!