Ozan Arif

Ölüm Nedeni: gırtlak kanseri
Öleli tam: 5 yıl, 0 ay, 14 gün olmuş.
Öldügünde: 69 yaşındaydı.

Arif Şirin veya Ozan Arif (10 Haziran 1949, Terme, Samsun[1] – 13 Şubat 2019, Samsun[2]), Türk öğretmen, halk ozanı, şair, şarkı sözü yazarı ve bestekâr.

10 Haziran 1949’da Samsun’un Terme ilçesinde doğdu.[1] Ailesi, Giresun’un Alucra ilçesinin Yükselen köyündendir.[1] Babası Mehmet Şirin, Muharrem Şirin (Muharrem Çavuş) ile Emine Şirin’in oğlu,[1] annesi Fatma Şirin ise, Demirözü köyünden Gençağa-Peruze Eşgünoğlu çiftinin kızıdır.[1]

İlk ve ortaokulu Samsun’da bitirdikten sonra, hayli kalabalık olan ailesine kısa zamanda maddi yardım yapabilmek düşüncesiyle öğretmen okuluna başladı. 1969-1970 döneminde Ordu İli, Perşembe Erkek Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Okul süresi boyunca kışları okuyup, yazları rençberlik yapan bir öğrenci idi. İlk göreve başladığı okul, ailesinin bulunduğu Samsun’da Karaoyumca köyündeki ilkokuldur. Bir yıllık stajyerlik süresinden sonra, yine Samsun’da Devgeriş köyüne tayin oldu. 1972 yılında yine aynı köyde stajyerlik yapmakta olan ve ona ömrü boyunca en büyük desteği veren; Süheyla Hanım’la evlendi. Ozan Arif ile Süheyla Hanım’ın tek çocuğu olan Mehmet Alp, 1973 yılında Samsun’da dünyaya geldi.[1] Devgeriş köyünde beş yılı öğretmenlik, dört yılı ise okul müdürlüğü olmak üzere, toplam dokuz yıl T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kamu hizmeti vermiştir. 24 Eylül 1980 – 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya’da yaşadı.

13 Şubat 2019’da gırtlak kanseri tedavisi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde saat 04.50’de 69 yaşında öldü.[3][4] Cenazesi, Samsun’da Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.[5]

Ozan Arif için yapılan aramalar

Ozan Arif, Ozan Arif biyografi, Ozan Arif hayatı, Ozan Arif özgeçmişi, Ozan Arif hakkında, Ozan Arif doğum yeri, Ozan Arif fotoğraf, Ozan Arif video, Ozan Arif resim, Ozan Arif kimdir?, Ozan Arif kaç yaşında?, Ozan Arif kaç yaşında öldü? Ozan Arif nereli, Ozan Arif memleketi Ozan Arif ne zaman ve neden öldü? Ozan Arif Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ozan Arif
Google'de ara: Ozan Arif