Seyfi Doğanay

Ölüm Nedeni: mide kanaması
Öleli tam: 9 yıl, 0 ay, 27 gün olmuş.
Öldügünde: 51 yaşındaydı.

Seyfi Doğanay

Seyfi Doğanay 1964 Tunceli Hozat doğumlu. Bugüne kadar onlarca albüme imza atan Seyfi Doğanay müzik hayatına 1987 yılında başladı. Kendisine has halk müziği, fantezi müzik tarzını geliştiren Doğanayın yüzlerce eseri bulunuyor.Seyfi Doğanay 90lı yılların en çok dinlenen sanatçılarının başında geliyordu. 51 yaşında hayata veda eden Seyfi Doğanay sevenlerini yasa boğdu. 6 yaşında babasıyla sahneye çıkan kızı Eda Doğanay da Türk Halk Müziği sanatçısı.Çok zor ve yorucu geçen 11 yılın sonunda liseyi bitirdiğimde halen berberliğim devam ediyordu ve ailem son iki yıl Almanyadaydı. 1981 yılında Almanyaya ailemin yanına gittiğimde, henüz 17 yaşında kendisini nelerin beklediğini bilmeyen bir gençtim.Ama şaşkınlığım uzun sürmedi, mücadeleye alışmış biri olarak kısa zamanda Almancayı öğrenip meslek eğitimime başladım ve aynı dönemlerde de çocukluğumdan beri içimde olan müzik hayatım başladı. Mesleğimi elime aldığımda (soğuk demir ve kaynak işleri), müzikte de iyi bir yol kat etmiştim. Çok çabuk kadrolu iş bulmuştum.17 yıl boyunca hem fabrikada çalıştım hem de müzikten hiç geri kalmadım. 1987 yılında İstanbulda Aylarla Selam isimli bir kaset yaptım ama maddi imkansızlıktan dolayı kasetim hiçbir zaman lanse edilmedi. Sayısız mekanda ve sayısız düğünde müzik yaptım ama en güzeli sayısını hatırlayamayacağım kadar sanatçı büyüklerimle turnelere katılıp sahneleri paylaşıp çoğu kez de onlara eşlik ettim. Almanyanın dört bir yanında, Hollanda, Avusturya, İsviçre ve Kıbrısta müzik yaptım. Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Coşkun Sabah, Nejat Alp, Nuray Hafiftaş, Pınar Dilşeker, Arif Sağ, Seyfi Doğanay, Yunus Bülbül, Soner Arıca ve daha birçok sanatçı büyüklerim, hepsini saygıyla anıyorum.Birçok müzik grubum ve müzisyen dostlarımla güzel anılarım oldu. Ama bütün bunlar çok güzel olsa da hep bir eksiklik vardı. Ümit yeniden Türkiyede yıl 2004, nihayet tekrar vatanımdayım. Zaten hiçbir zaman ısınamadığım Almanyadan döndüm.

Seyfi Doğanayın bazı şarkıları:

Seyfi Doğanay Dayı SevmemSeyfi Doğanay Sevmem YoruldumSeyfi Doğanay Yoruldum KüstümSeyfi Doğanay Küstüm Sebebi SensinSeyfi Doğanay Sebebi Sensin Benden Gizli İşlerinmi VarSeyfi Doğanay Benden Gizli İşlerinmi Var Yaralar BeniSeyfi Doğanay Yaralar Beni GaribanSeyfi Doğanay GaribanSeyfi Doğanay Ağlıyorum Gizlice Aşkı Çekene SorSeyfi Doğanay Aşkı Çekene Sor Belli DeğilSeyfi Doğanay Belli Değil Eline Düştüm Minik YarimSeyfi Doğanay Eline Düştüm Minik Yarim İşte Geldim ÖmrümSeyfi Doğanay İşte Geldim Ömrüm Sevda DağlarıSeyfi Doğanay Sevda Dağları Güle Güle İlk Göz AğrımSeyfi Doğanay Güle Güle İlk Göz Ağrım DerbederimSeyfi Doğanay Derbederim Dert DeryasıSeyfi Doğanay Dert Deryası Yokluk Beni Mecbur EttiSeyfi Doğanay Yokluk Beni Mecbur Etti Sermayem SırtımdaSeyfi Doğanay Sermayem Sırtımda Yol Ver DağlarSeyfi Doğanay Yol Ver Dağlar NeredesinSeyfi Doğanay Neredesin MıhlarımSeyfi Doğanay Mıhlarım MerhabaSeyfi Doğanay Merhaba Haberin VarmıSeyfi Doğanay Haberin Varmı Gel İçelim HemşerimSeyfi Doğanay Gel İçelim Hemşerim Dert Olur Bana ÖmrümSeyfi Doğanay Dert Olur Bana Ömrüm Ne Gelen Var Ne Giden Doğma GüneşSeyfi Doğanay Ne Gelen Var Ne Giden Doğma Güneş ÇilekeşSeyfi Doğanay Çilekeş

Mide kanaması şikayetiyle hastaneye kaldırılan sanatçı tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Kalp ve damar tıkanıklığı dolayısıyla da tedavi gören Seyfi Doğanay, geçirdiği rahatsızlığı nedeniyle bir bacağını kaybetmişti.

Seyfi Doğanay için yapılan aramalar

Seyfi Doğanay, Seyfi Doğanay biyografi, Seyfi Doğanay hayatı, Seyfi Doğanay özgeçmişi, Seyfi Doğanay hakkında, Seyfi Doğanay doğum yeri, Seyfi Doğanay fotoğraf, Seyfi Doğanay video, Seyfi Doğanay resim, Seyfi Doğanay kimdir?, Seyfi Doğanay kaç yaşında?, Seyfi Doğanay kaç yaşında öldü? Seyfi Doğanay nereli, Seyfi Doğanay memleketi Seyfi Doğanay ne zaman ve neden öldü? Seyfi Doğanay Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Seyfi Doğanay
Google'de ara: Seyfi Doğanay