Sıtkı Sezgin

Ölüm Nedeni: organ yetmezliği
Öleli tam: 5 yıl, 6 ay, 5 gün olmuş.
Öldügünde: 69 yaşındaydı.

Sıtkı Sezgin (bilinen adıyla: Şişko Nuri; d. 1949, Samsun[1] – ö. 18 Ağustos 2018, Samsun[2]), Türk oyuncudur.
Sıtkı Sezgin veya Şişko Nuri lakaplı sanatçı 1949’da Samsun’da doğdu. Geçmiş yıllarda Türk Sinema’nın çocuk tiplemelerinden hatırlayacağımız oyuncu Sıtkı Sezgin Şişko Nuri lakabı ile tanınıyor. 1971 yılında Ayşecik ve Sihirli Cüceler sinema filmi ile adım attığı oyunculuğa, Hayat Sevince Güzel, Öksüzler, Ah Dede Vah Dede, Sevgili Dayım, Adile Teyze, Nikah Masası gibi filmler ile devam etti. Özellikle Öksüzler isimli sinema Filminde Sezercik ile gerçekleşen sıpa satın alma bölümünde “Babam çok zengin benim, çuvalla para verir genede alır. Benim olacak fıstık bineceğim üstüne, vuracağım kırbacı, vuracağım kırbacı” cümleleri ile hafızalarda yer edindi.

17 Ağustos Gölcük depreminde evini kaybeden Sıtkı Sezgin günümüzde Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine tiyatro oyunlarını sergilemekteydi aynı zamanda yaşantısını Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzur Evi’nde sürdürüyordu. Sıtkı Sezgin aslen Samsun’ludur

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu 69 yaşındaki Sıtkı Sezgin, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde anjiyo olduktan sonra yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. 18 Ağustos 2018’de çoklu organ yetmezliği sebebiyle yoğun bakımda olan Sezgin, yaşam mücadelesini kaybetti. Cenazesi memleketi Samsun’da Derecik Mezarlığı’na defnedildi.

Filmleri
Ayşecik ve Sihirli Cüceler Rüyalar Ülkesinde (1971)
Hayat Sevince Güzel (1971)
Öksüzler (1973)
Ah Dede Vah Dede (1976)
Sevgili Dayım (Tarık’ın bisikletini kaçırdığı çocuk) (1977)
Adile Teyze (1982)
Nikah Masası (1984)
Alman Avrat 40 Bin Mark (1988)
Alman Avrat’ın Bacısı (1990)

Sıtkı Sezgin için yapılan aramalar

Sıtkı Sezgin, Sıtkı Sezgin biyografi, Sıtkı Sezgin hayatı, Sıtkı Sezgin özgeçmişi, Sıtkı Sezgin hakkında, Sıtkı Sezgin doğum yeri, Sıtkı Sezgin fotoğraf, Sıtkı Sezgin video, Sıtkı Sezgin resim, Sıtkı Sezgin kimdir?, Sıtkı Sezgin kaç yaşında?, Sıtkı Sezgin kaç yaşında öldü? Sıtkı Sezgin nereli, Sıtkı Sezgin memleketi Sıtkı Sezgin ne zaman ve neden öldü? Sıtkı Sezgin Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Sıtkı Sezgin
Google'de ara: Sıtkı Sezgin