Soner Ağın

Ölüm Nedeni: kalp yetmezliği
Öleli tam: 21 yıl, 9 ay, 2 gün olmuş.
Öldügünde: 57 yaşındaydı.

Soner Ağın (d. 1945, İstanbul – ö. 17 Ekim 2002, Ankara), Türk tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçısı, yönetmen.

1970 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü’nden mezun olan sanatçı, okulunu bitirir bitirmez Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü kadrosuna girerek oyunlarda rol almaya başladı. Birçok oyunda rol aldı ve yönetmenlik yaptı, reklam filmlerinde rol aldı.

Bir dönem TRT Ankara Radyosu’nda yayımlanan Tiyatro Saati programıyla, geniş kitlelere tiyatroyu sevdirdi. Televizyonda yayımlanan Baretta dizisindeki başrol oyuncusu kahramanı başarılı bir şekilde seslendirerek tanınırlığı ve sempatisi arttı.

Evli ve bir çocuk babası olan Soner Ağın, Bursa Devlet Tiyatrosu için hazırladığı ‘Zilli Zarife’ oyununun 15 Ekim’de prömiyerini yaptığı geceden hemen sonra, sabaha karşı kaldırıldığı Onkoloji Hastanesi’nde kalp yetmezliği sonucu hayata veda etti.

Soner Ağın için yapılan aramalar

Soner Ağın, Soner Ağın biyografi, Soner Ağın hayatı, Soner Ağın özgeçmişi, Soner Ağın hakkında, Soner Ağın doğum yeri, Soner Ağın fotoğraf, Soner Ağın video, Soner Ağın resim, Soner Ağın kimdir?, Soner Ağın kaç yaşında?, Soner Ağın kaç yaşında öldü? Soner Ağın nereli, Soner Ağın memleketi Soner Ağın ne zaman ve neden öldü? Soner Ağın Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Soner Ağın
Google'de ara: Soner Ağın