Yavuz Bahadıroğlu

Ölüm Nedeni: -
Öleli tam: 2 yıl, 10 ay, 19 gün olmuş.
Öldügünde: 76 yaşındaydı.

Yavuz Bahadıroğlu (gerçek adı Niyazi Birinci; 1945; Hisarlı, Pazar, Rize – 21 Ocak 2021), Türk roman ve hikâye yazarı, gazeteci, radyo programcısı. Köşe yazılarında, kitaplarında Yavuz Bahadıroğlu mahlasını kullandı.

 

Roman ve hikâye yazarı, gazeteci, radyo programcısı Yavuz Bahadıroğlu 1945 yılında Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Hisar köyünde dünyaya geldi. 1971’de İstanbul’da gazeteciliğe başladı. Muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı. Asıl çıkışını tarihi romanlarıyla yaptı. İlk romanı Sunguroğlu ve ardından yazdığı Buhara Yanıyor romanı ülkenin en çok satan romanlarından oldu. Genelde Osmanlı’nın çeşitli dönemlerini ele alan otuzu aşkın roman yazdı. Yavuz Bahadıroğlu, roman, çocuk kitapları, hikaye, araştırmalar, oyunlar, film yapılmış senaryolar ve fikri eserler olmak üzere yüzlerce çalışmaya imza attı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konularda binlerce konferans verdi

Yavuz Bahadıroğlu için yapılan aramalar

Yavuz Bahadıroğlu, Yavuz Bahadıroğlu biyografi, Yavuz Bahadıroğlu hayatı, Yavuz Bahadıroğlu özgeçmişi, Yavuz Bahadıroğlu hakkında, Yavuz Bahadıroğlu doğum yeri, Yavuz Bahadıroğlu fotoğraf, Yavuz Bahadıroğlu video, Yavuz Bahadıroğlu resim, Yavuz Bahadıroğlu kimdir?, Yavuz Bahadıroğlu kaç yaşında?, Yavuz Bahadıroğlu kaç yaşında öldü? Yavuz Bahadıroğlu nereli, Yavuz Bahadıroğlu memleketi Yavuz Bahadıroğlu ne zaman ve neden öldü? Yavuz Bahadıroğlu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Yavuz Bahadıroğlu
Google'de ara: Yavuz Bahadıroğlu