Aytaç Kardüz

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 1 yıl, 9 ay, 1 gün olmuş.
Öldügünde: 79 yaşındaydı.

1943’te Ankara’da doğan Aytaç Kardüz, Türkiye’nin en başarılı radyo ve televizyon spikerlerindendi. Aytaç Kardüz, 1964-1994 yılları arasında TRT’de görev yapmıştı.

Kardüz TRT’nin vazgeçilmez yüzü olmuş, sesiyle haberlere hayat vermiş ve birçok spikerin yetişmesine de katkıda bulunmuştu. Kardüz, 30 yıl boyunca TRT’de çalıştı..

Yıllar sonra TRT Haber’de 15 Temmuz Millet Stüdyosu’nda kamera karşısına geçerek haberleri sunan Kardüz, 10 yıldır Urla Darüşşafaka Yaşlı Bakım Evi’nde kalıyordu.

AYTAÇ KARDÜZ KAÇ YAŞINDA, NEDEN ÖLDÜ?
Aytaç Kardüz dün denize girdiği sırada aniden fenalaştı. Kardüz, hastaneye kaldırılsa da kurtarılamadı. Aytaç Kardüz, 80 yaşında hayatını kaybetti.

Ölüm nedeni henüz bilinmeyen deneyimli spiker uzun yıllar yaşadığı Ankara’da defnedilecek.

Aytaç Kardüz için yapılan aramalar

Aytaç Kardüz, Aytaç Kardüz biyografi, Aytaç Kardüz hayatı, Aytaç Kardüz özgeçmişi, Aytaç Kardüz hakkında, Aytaç Kardüz doğum yeri, Aytaç Kardüz fotoğraf, Aytaç Kardüz video, Aytaç Kardüz resim, Aytaç Kardüz kimdir?, Aytaç Kardüz kaç yaşında?, Aytaç Kardüz kaç yaşında öldü? Aytaç Kardüz nereli, Aytaç Kardüz memleketi Aytaç Kardüz ne zaman ve neden öldü? Aytaç Kardüz Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Aytaç Kardüz
Google'de ara: Aytaç Kardüz