Güldal Akşit

Ölüm Nedeni: COVID-19
Öleli tam: 2 yıl, 4 ay, 13 gün olmuş.
Öldügünde: 61 yaşındaydı.

Güldal Akşit (23 Ocak 1960, Malatya, – 3 Aralık 2021, Ankara), Türk avukat, siyasetçi ve Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) kurucu üyesi.

Güldal Akşit Eski İçişleri Bakanlığı müsteşarı ve milletvekili Galip Demirel’in kızıdır.[1] Akşit 58. hükûmette Turizm Bakanı, 59. hükûmette önce Turizm Bakanı, sonra Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Ayrıca 22. ve 23. Dönem İstanbul Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yer aldı ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığını yürüttü.

Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Polisan Holding A.Ş. Başhukuk Müşavirliği, Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeliği, XXII.ve XXIII. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Turizm, Devlet Bakanlığı yaptı. 2011-2014 yılları arasında AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi Başdanışmanlığı görevinde bulundu.

Akşit 3 Aralık 2021’de COVID-19 tedavisi gördüğü Ankara Üniversitesi İbni Sina Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 61 yaşında hayatını kaybetti.[2] 4 Aralık’ta Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığına defnedildi.[

Güldal Akşit için yapılan aramalar

Güldal Akşit, Güldal Akşit biyografi, Güldal Akşit hayatı, Güldal Akşit özgeçmişi, Güldal Akşit hakkında, Güldal Akşit doğum yeri, Güldal Akşit fotoğraf, Güldal Akşit video, Güldal Akşit resim, Güldal Akşit kimdir?, Güldal Akşit kaç yaşında?, Güldal Akşit kaç yaşında öldü? Güldal Akşit nereli, Güldal Akşit memleketi Güldal Akşit ne zaman ve neden öldü? Güldal Akşit Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Güldal Akşit
Google'de ara: Güldal Akşit