Doğan Koloğlu - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Doğan Koloğlu nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Doğan Koloğlu

Doğum Tarihi: 00.00.1927
Ölüm Tarihi: 13.11.2013
Öldügünde 86 yaşındaydı.
Öleli tam: 7 yıl, 2 ay, 10 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Türk spor basınının deneyimli gazetecilerinden ve aynı zamanda TSYD'nin eski Genel Başkanı olan Doğan Koloğlu vefat etti.86 yaşında hayata gözlerini yuman Koloğlu'nun Cuma günü Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verileceği kaydedildi.1927 yılında Trabzon Sürmene'de doğan Koloğlu, spora Galatasaray Lisesi'nde başladı. Daha sonra Galatasaray Takımı'nda hem oyuncu, hem teknik direktör olarak görev yaptı. Milli Takım'da görev aldı. 1963 yılında TSYD'nin ilk üyelerinden oldu. 1981-1984 yıllarında bu derneğin genel başkanlık görevini üstlendi. Akşam, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin spor bölümlerinde yönetmen, yazı işleri müdürü ve spor yazarı olarak hizmet verdi. Basın kuruluşlarının yönetim kurullarında görevler aldı. Futbolu akademisyen boyutu ile irdeleyen birçok makale ve kitaba da imza attı.

Ölüm nedeni: Doğan Koloğlu|galatasaray|trabzon | E

Kategori: Spor

Rastgele Profil: Mübeccel Vardar, Orhan Duru, Avni Anıl, Asuman Korad, Hamit Haskabal, Uğur Güçlü, Muammer Hacıoğlu, Mustafa Ok,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!