Kasetin mucidi – Lou Ottens

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 1 yıl, 2 ay, 18 gün olmuş.
Öldügünde: 94 yaşındaydı.

Kasetin mucidi Hollandalı mühendis Lou Ottens, 94 yaşında vefat etti
1980’li yıllardan günümüze damgasını vuran ses ve müzik kasetlerinin mucidi Hollandalı mühendis Lou Ottens, 94 yaşında vefat etti.

1980’li yıllardan günümüze damgasını vuran ses ve müzik kasetlerinin mucidi Hollandalı mühendis Lou Ottens, 94 yaşında vefat etti.

Müzik kasetlerinin mucidi, Hollandalı mühendis Lou Ottens, 94 yaşında vefat etti. Ailesi, Ottens’in Hollanda’nın Kuzey Brabant eyaletine bağlı Duizel köyünde geçtiğimi Cumartesi günü yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Hollandalı kaset mucidi Ottens’in 1960 yılında Philips’te ürün geliştime mühemdisi olarak çalışırken ekibiyle birlikte ses kasetlerini ürettiği ifade edildi. Takvim yapraklarının 1963 yılını işaret ettiği zamanlarda Almanya’daki Berlin Radyo elektronics fuarında tanıtılmasının ardından, kasetler büyük bir fenomene dönüşmüştü. Müzik endüstrisini köklü bir şekilde değiştiren Hollandalı kaset mucidi Ottens,Sony ve Philips’le kasetin patenti kullanmaları için anlaşma imzalamıştı. Öte yandan, 1960’lı yıllardan bu yana tüm dünyada 100 milyarı aşkın ses kasedinin satılmış olabileceği tahmin ediliyor.

Kasetin mucidi – Lou Ottens ne zaman ve neden öldü?
Kasetin mucidi – Lou Ottens Ölüm nedeni?
Kasetin mucidi – Lou Ottens kaç yaşında öldü?
Kasetin mucidi – Lou Ottens nereli?
Kasetin mucidi – Lou Ottens Nerede doğdu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.