Önder Baysoy

Ölüm Nedeni: akciğer kanseri
Öleli tam: 17 yıl, 3 ay, 4 gün olmuş.
Öldügünde: 61 yaşındaydı.

Önder Baysoy, (d. 1946, Trabzon – ö. 12 Mart 2007, İzmir), Türk iş adamı, siyasetçi, Karşıyaka SK eski Başkanı ve DYP eski yöneticisi.

Erzincan senatörü Fehmi Baysoy’un oğlu olan Önder Baysoy, 1980 yılında İzmir’e yerleşti. Kısa sürede önemli yatırımlara imza atan Baysoy, Bornova’da deniz mahsulleri ihraç eden bir tesis kurdu. Siyaseti de işiyle birlikte yürüten Baysoy, Doğru Yol Partisi’nde yöneticilik görevinde bulundu.

1984 yılında DYP’den Karşıyaka Belediye Başkan Adayı olan Baysoy, 1994-1999 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde de bulundu. Bu arada İzmir sporuna da katkılarda bulunan Baysoy, 1990-1992 yılları arasında Karşıyaka SK Başkanlığı’nı yaptı. Önder Baysoy, 1997 yılında Menemen’in Seyrek beldesinde 2000 öğrenci kapasiteli Gediz Koleji’ni kurarak eğitime destek sağladı.

İzmir’e yatırımlar kazandıran iş adamı Önder Baysoy, 1999 yılında Bergama’da “Fora Deniz Ürünleri” şirketini kurdu. Baysoy buradan, Uzak Doğu ülkelerine yıllık 3 milyon dolarlık deniz ürünleri ihraç etmeye başladı.

Son olarak DYP İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Baysoy, 12 Mart 2007’de akciğer kanseri nedeniyle öldü. Evli olan Baysoy’un, biri kız iki çocuğu bulunuyordu.

Önder Baysoy için yapılan aramalar

Önder Baysoy, Önder Baysoy biyografi, Önder Baysoy hayatı, Önder Baysoy özgeçmişi, Önder Baysoy hakkında, Önder Baysoy doğum yeri, Önder Baysoy fotoğraf, Önder Baysoy video, Önder Baysoy resim, Önder Baysoy kimdir?, Önder Baysoy kaç yaşında?, Önder Baysoy kaç yaşında öldü? Önder Baysoy nereli, Önder Baysoy memleketi Önder Baysoy ne zaman ve neden öldü? Önder Baysoy Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Önder Baysoy
Google'de ara: Önder Baysoy