Recep Yazıcıoğlu

Ölüm Nedeni: trafik kazasi
Öleli tam: 19 yıl, 6 ay, 25 gün olmuş.
Öldügünde: 55 yaşındaydı.

Recep Yazıcıoğlu (2 Haziran 1948; Sürmene – 8 Eylül 2003; Ankara); Eski Tokat, Aydın, Erzincan ve Denizli valisi. Kişiliği, görev yaptığı bölgelerde halka olan yakınlığı, fikirleri ve görüşleri nedeniyle kamuoyunda Süper Vali olarak anılmıştır.

RECEP YAZICIOĞLU KİMDİR
Recep Yazıcıoğlu, 2 Haziran 1948’de Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde dünyaya geldi. Lise eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Yazıcıoğlu’nun ilk görev yeri, 1968 yılında Aydın oldu. Burada bir dönem kaymakam vekilliği yapan Yazıcıoğlu, daha sonra ülkenin farklı ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu.

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ VALİSİ
Yazıcıoğlu, 1984 yılında Tokat’a vali atandı. O dönemde Türkiye’nin en genç valisi olan Yazıcıoğlu, yaklaşık 5 yıl burada görev yaptı.

Eğitim ve sağlıkta yaptığı önemli işlerle “Yılın Bürokratı” seçilen Yazıcıoğlu, kaymakam vekili olarak görev yaptığı Aydın’a bu kez 1989 yılında vali atandı.

Şehrin tarımı ve ekonomisi üzerinde yoğun çaba harcayan Yazıcıoğlu, özellikle kent için önemli bir değer olan jeotermalin en iyi şekilde kullanılmasını arzu etti.

Ölümü
2 Eylül 2003’te Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Mahallesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucunda olaydan 2 gün sonra bitkisel hayata girerek 8 Eylül 2003 tarihinde öldü. Cenazesi Aydın’ın Söke ilçesinde 10 Eylül 2003’te toprağa verildi.

Recep Yazıcıoğlu için yapılan aramalar

Recep Yazıcıoğlu, Recep Yazıcıoğlu biyografi, Recep Yazıcıoğlu hayatı, Recep Yazıcıoğlu özgeçmişi, Recep Yazıcıoğlu hakkında, Recep Yazıcıoğlu doğum yeri, Recep Yazıcıoğlu fotoğraf, Recep Yazıcıoğlu video, Recep Yazıcıoğlu resim, Recep Yazıcıoğlu kimdir?, Recep Yazıcıoğlu kaç yaşında?, Recep Yazıcıoğlu kaç yaşında öldü? Recep Yazıcıoğlu nereli, Recep Yazıcıoğlu memleketi Recep Yazıcıoğlu ne zaman ve neden öldü? Recep Yazıcıoğlu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Recep Yazıcıoğlu
Google'de ara: Recep Yazıcıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir