Sadettin Bilgiç

Ölüm Nedeni: Yaslilik
Öleli tam: 10 yıl, 7 ay, 13 gün olmuş.
Öldügünde: 91 yaşındaydı.

Mehmet Sadettin Bilgiç (23 Aralık 1920, Şarkikaraağaç – 20 Nisan 2012, İstanbul), (lakabı: Koca Reis[1]), Türk siyasetçidir.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Genel Cerrahlık, Et Balık Kurumu Genel Müdürlüğü, 1. (XII) Dönem Isparta, 2. (XIII), 3. (XIV) 4. (XV) ve 5. (XVI) Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Ulaştırma ve Millî Savunma Bakanlıkları yaptı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

1950’den 27 Mayıs ihtilaline kadar DP Isparta milletvekilliği yapan ve Yassıada’da idamla yargılanan vekiller arasında yer alan Sait Bilgiç’in kardeşidir. TBMM 23., 24. 25. ve 26. dönem Isparta milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in babasıdır.

Sadettin Bilgiç için yapılan aramalar

Sadettin Bilgiç, Sadettin Bilgiç biyografi, Sadettin Bilgiç hayatı, Sadettin Bilgiç özgeçmişi, Sadettin Bilgiç hakkında, Sadettin Bilgiç doğum yeri, Sadettin Bilgiç fotoğraf, Sadettin Bilgiç video, Sadettin Bilgiç resim, Sadettin Bilgiç kimdir?, Sadettin Bilgiç kaç yaşında?, Sadettin Bilgiç kaç yaşında öldü? Sadettin Bilgiç nereli, Sadettin Bilgiç memleketi Sadettin Bilgiç ne zaman ve neden öldü? Sadettin Bilgiç Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Sadettin Bilgiç
Google'de ara: Sadettin Bilgiç