Sıtkı Yırcalı

Ölüm Nedeni:
Öleli tam: 34 yıl, 5 ay, 12 gün olmuş.
Öldügünde: 81 yaşındaydı.

İbrahim Sıtkı Yırcalı (1908 – 29 Aralık 1988), Türk siyasetçidir.
İstanbul Erkek Lisesinde öğrenim görmüştür[1]. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi, Paris Hukuk Fakültesinde doktorasını tamamladı. Maliye müfettişliği, Balıkesir Postası Gazetesi sahipliği ve başyazarlığı, serbest avukatlık, IX., X., XI. Dönem Balıkesir milletvekiliiği, TBMM başkanvekilliği, Cumhuriyet Senatosu Balıkesir üyeliği (12 Ekim 1975 – 12 Eylül 1980) ile Gümrük ve Tekel, İşletmeler, İktisat ve Ticaret, Basın Yayın ve Turizm, Sanayi bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıydı.

Balıkesir’in önde gelen ailelerinden birine mensuptur. Erkek kardeşi Sırrı Yırcalı da Demokrat Parti’den 10. ve 11. dönemlerde Balıkesir milletvekilliği yapmıştır. Yeğeni Rona Yırcalı, Balıkesir Sanayi Odası başkanlığı yapmıştır.

Sıtkı Yırcalı için yapılan aramalar

Sıtkı Yırcalı, Sıtkı Yırcalı biyografi, Sıtkı Yırcalı hayatı, Sıtkı Yırcalı özgeçmişi, Sıtkı Yırcalı hakkında, Sıtkı Yırcalı doğum yeri, Sıtkı Yırcalı fotoğraf, Sıtkı Yırcalı video, Sıtkı Yırcalı resim, Sıtkı Yırcalı kimdir?, Sıtkı Yırcalı kaç yaşında?, Sıtkı Yırcalı kaç yaşında öldü? Sıtkı Yırcalı nereli, Sıtkı Yırcalı memleketi Sıtkı Yırcalı ne zaman ve neden öldü? Sıtkı Yırcalı Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Sıtkı Yırcalı
Google'de ara: Sıtkı Yırcalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir