Süleyman Çakır

Ölüm Nedeni:
Öleli tam: 19 yıl, 2 ay, 2 gün olmuş.
Öldügünde: 39 yaşındaydı.

Süleyman Çakır[1] (1964 – 8 Nisan 2004) Kurtlar Vadisi dizisinde Oktay Kaynarca tarafından canlandırılmış kurgusal karakter.[2

Süleyman Çakır ölüm yıl dönümü olarak sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. Öte yandan Süleyman Çakır kim sorusu da aranıyor. Kurtlar Vadisi dizisinde Oktay Kaynarca tarafından canlandırılan Süleyman Çakır, dizinin başrolleri arasındandır. Peki, Süleyman Çakır kimdir, neden öldü?

Kurtlar Vadisin’da Çakır lakaplı mafya babası Süleyman Çakır 8 Nisan tarihinde hayatını kaybetti. Polat Alemdar ile birlikte dizide öne çıkan karakterlerdendir. 45. bölümde diziden ayrıldı. Çakır rolünü ise Oktay Kaynarca canlandırıyordu.

SÜLEYMAN ÇAKIR KİMDİR?

Rol gereği 1964 yılında doğdu. Dizi gereği, küçük yaştayken cami avlusunda babasının vurulduğunu görür. Babası öldükten sonra annesinin yaptığı pilav ve nohudu satarak hem kız kardeşi Derya’ya hem de annesi Emine Çakır’a bakmaya çalışır. Satış yaptığı bir gün zabıtayı öldürür. Sonrasında cinayet suçundan hapse düşer. Hapse düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalır. Burada ise Duran Emmi ile tanışır. Duran Emmi ona ve ailesine bakar. Sayesinde Derya, mimarlık okuyabilmiştir. Duran Emmi aracılığıyla mafyaya girer ve önemli bir kabadayı olur. Sonra Laz Ziya’nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenir.

SÜLEYMAN ÇAKIR NEDEN ÖLDÜ?

Uyuşturucuya savaş açması ve İstanbul’da bir konferansta Baron’a suikast düzenlenmesi gibi nedenlerle hedefte yer alır. Baron Mehmet Karahanlı’dan aldığı emir doğrultusunda Testere Necmi’nin Cerrahpaşalı Halit’ten Süleyman Çakır’ı öldürmesini istemesi sonrasında Halit tarafından pusuya düşürülüp vurularak ağır yaralanmıştır. Hastanede yaşam mücadelesini kaybetmiş ve ölmüştür. Ölüm tarihi ise dizide 8 Nisan 2004 olarak bilinir.

Süleyman Çakır için yapılan aramalar

Süleyman Çakır, Süleyman Çakır biyografi, Süleyman Çakır hayatı, Süleyman Çakır özgeçmişi, Süleyman Çakır hakkında, Süleyman Çakır doğum yeri, Süleyman Çakır fotoğraf, Süleyman Çakır video, Süleyman Çakır resim, Süleyman Çakır kimdir?, Süleyman Çakır kaç yaşında?, Süleyman Çakır kaç yaşında öldü? Süleyman Çakır nereli, Süleyman Çakır memleketi Süleyman Çakır ne zaman ve neden öldü? Süleyman Çakır Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Süleyman Çakır
Google'de ara: Süleyman Çakır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir