Tuna Huş

Ölüm Nedeni: beynindeki rahatsızlık
Öleli tam: 0 yıl, 0 ay, 0 gün olmuş.
Öldügünde: 82 yaşındaydı.

TRT spikeri Tuna Huş hayatını kaybetti. Beyin ameliyatı sonrasında geçirdiği felç nedeniyle 17 yıldır konuşamıyordu.
Tuna Huş (d. 1942, Adana — ö.14 Şubat 2018, İstanbul) ,TRT kökenli eski haber spikeri. Tuna Huş, 1942 yılında Adana’da dünyaya geldi. TRT‘nin siyah-beyaz olduğu dönemde spiker olarak görev yaptı. Her kelimesi kolaylıkla anlaşılan, yumuşak ses tonuyla hafızalarda yer etti.

1999 yılında, By-pass ameliyatı oldu, ardından 1,5 sene sonra beyne giden ana damarda pıhtı atması sonucu 2001 yılında beyin kanaması geçirdi ve beyin ameliyatı sonrasında geçirdiği felç nedeniyle konuşma yeteneğini kaybetti.

İlk evliliğinden Ali ve Tuna adında iki oğlu bulunan Tuna Huş 1990 yılında ikinci evliliğini Berrin Huş ile yapmış 1991 doğumlu Zeynep adında bir kızı vardır.

2001’den bu yana beynindeki rahatsızlık ve felç ile mücadele eden eski TRT spikeri Tuna Huş 14 Şubat 2018’de İstanbul’da 75 yaşında ölmüştür. Cenazesi Üsküdar Selamiali Camii’nden kaldırılarak Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Tuna Huş için yapılan aramalar

Tuna Huş, Tuna Huş biyografi, Tuna Huş hayatı, Tuna Huş özgeçmişi, Tuna Huş hakkında, Tuna Huş doğum yeri, Tuna Huş fotoğraf, Tuna Huş video, Tuna Huş resim, Tuna Huş kimdir?, Tuna Huş kaç yaşında?, Tuna Huş kaç yaşında öldü? Tuna Huş nereli, Tuna Huş memleketi Tuna Huş ne zaman ve neden öldü? Tuna Huş Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Tuna Huş
Google'de ara: Tuna Huş