Turgut Özatay - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi?
Turgut Özatay nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Turgut Özatay

Doğum Tarihi: 30.12.1926
Ölüm Tarihi: 26.06.2002
Öldügünde 75 yaşındaydı.
Öleli tam: 17 yıl, 7 ay, 24 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Doğum tarihi: 30.12.1926Doğum yeri: Alaşehir/ManisaEğitimi: -Ölüm Tarihi: 25/06/2002Ölüm Yeri: İstanbulTurgut Özatay (d. 1927, İzmir – ö. 26 Haziran 2002).Türk sinema oyuncusu.1950'li ve 1960'li yıllardaki jön rollerinin ardından gerek Cüneyt Arkın gerekse Kemal Sunal filmlerinin önde gelen kötü adamlarından biri olmuştur."Sezercik Küçük Mücahit" filminde Eokacılar'ın başı, "Kurban" filminde Abbas, "Umudumuz Şaban" filminde arsa sahibi müteahhit, Ferdi Tayfurun Yuvasız Kuşlar filminde giyim dükkanı sahibi ve ona eziyet eden hilmi abiyi, "Korkusuz Korkak" filminde limona deli olan Ayı Abbas, "Üç Kağıtçı" filminde minibüsçü Hasan, "Atla Gel Şaban" filminde sıkı sıkı baba kasedini arayan Davut, "Keriz" filminde Zülfü'nün şehirde kabzımallık yapan köylüsü, "Talih Kuşu" filminde kumar masasında oyun oynayan adamlardan biri, "Zehir Hafiye" filminde "Manyak Mahmut" rollerini oynamıştır.26 Haziran 2002 de akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiştir.Türk sinemasında en çok film çeviren 3. kişi olarak bilinir (497 filmde rol almıştırhttps://unutmayacagiz.com/------------------------İzmir Alaşehir’de 1927 yılında doğan Özatay, "Kahraman Denizciler" filmiyle sinemaya girdi. Önceleri başrollerde oynayan Turgut Özatay, daha sonra "kötü adam" tiplemesiyle beyaz perdede ünlendi. "Preveze Öncesi" adlı televizyon filmi de bulunan Özatay, çok sayıda filmde rol aldı.

Etiketler: Turgut Özatay|Turgut Özatay Hakkında|Turgut Özatay hayati|Turgut Özatay kimdir | E

Kategori: Sinema Tiyatro,

Rastgele Profil: Zekai Müftüoğlu, Ruşen Hakkı, Ali Kemal İskender, Belkıs Dilligil, Faruk Nafiz Çamlıbel, Münir Nurettin Selçuk, Yüksel Özkök, Yusuf Nalkesen,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!