Tuğrul Şavkay

Ölüm Nedeni:
Öleli tam: 20 yıl, 6 ay, 18 gün olmuş.
Öldügünde: 52 yaşındaydı.

Tuğrul Şavkay (d. 1951, Nazilli, Aydın – ö. 29 Eylül 2003), Türk gazeteci, yemek uzmanı.

Gurme ve yazar Tuğrul Şavkay, Galatasaray Lisesi’nde okudu. Üniversite öğrenimini Avusturya’da Graz Üniversitesi’nde başladı, Türkiye’ye dönüp Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde sosyoloji eğitimini tamamladı. Aynı fakültede siyaset bilimi alanında master ve doktora yaptı.

Öğrenciyken Kervansaray Oteli mutfağında bulaşıkçı olarak işe başladı. Daha sonra ünlü otellerle restoranlarda, aşçı, yiyecek içecek yöneticisi, danışmanlık gibi görevler yaptı. Beş yıl boyunca da Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Zeytinyağı Konseyi’nin tanıtım programlarında görev aldı. Şavkay, bölüm başkanlığı yaptığı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bağlı dört yıllık Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nün kurucuları arasındaydı. Ayrıca çeşitli gazetelerde görevler aldı yazılar yazdı.

Tuğrul Şavkay için yapılan aramalar

Tuğrul Şavkay, Tuğrul Şavkay biyografi, Tuğrul Şavkay hayatı, Tuğrul Şavkay özgeçmişi, Tuğrul Şavkay hakkında, Tuğrul Şavkay doğum yeri, Tuğrul Şavkay fotoğraf, Tuğrul Şavkay video, Tuğrul Şavkay resim, Tuğrul Şavkay kimdir?, Tuğrul Şavkay kaç yaşında?, Tuğrul Şavkay kaç yaşında öldü? Tuğrul Şavkay nereli, Tuğrul Şavkay memleketi Tuğrul Şavkay ne zaman ve neden öldü? Tuğrul Şavkay Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Tuğrul Şavkay
Google'de ara: Tuğrul Şavkay