Fahrettin Aslan

Ölüm Nedeni: şeker koması
Öleli tam: 18 yıl, 4 ay, 6 gün olmuş.
Öldügünde: 73 yaşındaydı.

Fahrettin Aslan (d. 25 Mayıs 1932, İspir, Erzurum – ö. 26 Ekim 2005, Anadoluhisarı, Beykoz, İstanbul), Türk gazino sahibi.

Erzurum’da dünyaya gelen Fahrettin Aslan, küçük yaşlarda İstanbul’a geldi. Çalışma hayatına çeşitli gazinolarda komilik ve garsonluk yaparak başladı. Gazino sahipliğine yükselerek “Gazinocular Kralı” olarak ünlendi.

Zeki Müren, Behiye Aksoy, Gönül Yazar, Seçil Heper, Bülent Ersoy, Ahmet Özhan, Sibel Can, Seher Şeniz gibi pek çok sanatçıyı ilk kez büyük kitlelerle buluşturduğu “Taksim – Büyük Maksim”, “Caddebostan”, “Taşlık”, “Bebek” gibi İstanbul’un belli başlı noktalarında hizmet veren bir devire tanıklık etmiş olan Maksim Gazinosu’nun sahibidir. 26 Ekim 2005’te Anadoluhisarı, Beykoz, İstanbul’daki evinde girdiği şeker koması sonucu 73 yaşında ölmüştür. Cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Fahrettin Aslan için yapılan aramalar

Fahrettin Aslan, Fahrettin Aslan biyografi, Fahrettin Aslan hayatı, Fahrettin Aslan özgeçmişi, Fahrettin Aslan hakkında, Fahrettin Aslan doğum yeri, Fahrettin Aslan fotoğraf, Fahrettin Aslan video, Fahrettin Aslan resim, Fahrettin Aslan kimdir?, Fahrettin Aslan kaç yaşında?, Fahrettin Aslan kaç yaşında öldü? Fahrettin Aslan nereli, Fahrettin Aslan memleketi Fahrettin Aslan ne zaman ve neden öldü? Fahrettin Aslan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Fahrettin Aslan
Google'de ara: Fahrettin Aslan