Hamza Yanılmaz

Ölüm Nedeni: akciğer yetmezliği
Öleli tam: 12 yıl, 2 ay, 19 gün olmuş.
Öldügünde: 48 yaşındaydı.

Hamza Yanılmaz (d. 3 Ocak 1963, Palu, Elazığ – ö. 22 Mart 2011, Ankara[1]), Türk siyasetçi.Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.Elazığ Belediye Başkanlığı, Elazığspor Kulübü Başkanlığı, Tarihi Kentler Birliği’nin Kurucu Üyeliği ve özel sektörde bir yapı firmasının Genel Koordinatörlüğü yaptı. TBMM 23. dönem Elazığ milletvekilliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.[2]
https://www.midyathabur.com/akpli-milletvekili-vefat-etti-4298h.htm

Hamza Yanılmaz vefat etti
Ak Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
Tedavi gördüğü Ankara TOBB Hastanesi’nde vefat eden AK Parti Elazığ Milletvekili ve Elazığ eski belediye başkanlarından Hamza Yanılmaz, 23 Mart Çarşamba günü Elazığ’da defnedilecek.

1994-2004 yılları arasında Elazığ Belediye Başkanlığı yapan ve 23. Dönem TBMM Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz, bugün öğlen saatlerinde 2 gündür tedavi gördüğü Ankara TOBB Hastanesi’nde vefat ettti. Karaciğer yetmezliğinden dolayı tedavi gören Yanılmaz, dün öğlen saatlerinde ağırlaştı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da refakat ettiği hastanede Yanılmaz hayatını yitirdi.

23 Mart Çarşamba günü sabah 09.00’da Meclis’te düzenlenecek tören sonrasında özel uçakla ilimize getirilecek merhum Yanılmaz’ın naaşı ikindi namazını müteakip İzzetpaşa Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Asri Mezarlığı aile kabristanlığına defnedilecek. Hamza Yanılmaz’ın cenazesine Devlet Bakanları ile birçok milletvekilinin katılması bekleniyor.

Merhum Yanılmaz’ın taziyesi Bölge Camii Taziye Evinde kabul edilecek.
Günışığı olarak merhum Hamza Yanılmaz`a Allah`tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz

HAMZA YANILMAZ KİMDİR?
Hamza Yanılmaz, 3 Ocak 1963’te Elazığ Palu’da doğdu. Babasının adı Nuri, annesinin adı Güllü’dür. Eğitimci ve İş Adamı; Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Kamu görevlisi olarak çalıştı. Sportif ve sosyal faaliyetlerde bulunan özel okulların kuruculuğu, işletme ve yönetiminde bulundu. Merhum Hamza Yanılmaz, 1994-2004 yılları arasında Elazığ Belediye Başkanlığını yürüttü. 2007 Yılı Genel Seçimleri’nde 23. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekilliği’ne seçildi.
Elazığspor Kulübü Başkanlığı yaptı. Tarihi Kentler Birliği’nin Kurucu Üyesi oldu. Özel sektörde bir yapı firmasının Genel Koordinatörü olarak çalıştı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Yanılmaz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Başbakan Erdoğan, hastanede taziye sundu
Başbakan Recep Tayip Erdoğan, geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden AK Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz’ın ailesini hastanede ziyaret etti.
Başbakan Erdoğan, siroz hastalığı sonucu tedavi gördüğü TOBB Hastanesi’nde vefat eden Milletvekili Hamza Yanılmaz’ın ailesine taziyelerini iletti. Başbakan Erdoğan, hastanede yaklaşık 20 dakika kaldı.
Yanılmaz’ın ölüm haberini alan AK Partili bazı bakan ve çok sayıda milletvekili de hastaneye akın etti.

Yanılmaz için TBMM’de saygı duruşu
Tedavi görüğü hastanede vefat eden AK Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz için Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda saygı duruşundu bulunuldu. Tüm siyasi partiler Yanılmaz’a rahmet dilerken, ailesine başsağlığı temennisinde bulundu. Yanılmaz’ın hayatını kaybetmesiyle birlikte TBMM’deki boş sandalye sayısı 10’a yükseldi.
Bir süredir TOBB Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Hamza Yanılmaz için TBMM Genel Kurul’da saygı duruşu yapıldı. TBMM Başkanı Nevzat Pakdil başkanlığındaki Genel Kurul’da milletvekilleri bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından Meclis’te grubu bulunan siyasi partiler tek tek Hamza Yanılmaz için Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileğinde bulundular.
Yanılmaz’ın vefatıyla birlikte TBMM’nin aritmetiği de değişti. Buna göre TBMM’deki boş sandalye sayısı 10’a yükselirken, AK Parti’nin milletvekili sayısı ise 333’e düştü. Böylece Hamza Yanılmaz’ın vefatıyla 23. Dönem TBMM’de hayatını kaybeden milletvekillerinin sayısı ise 6’ya yükseldi.

Hamza Yanılmaz için yapılan aramalar

Hamza Yanılmaz, Hamza Yanılmaz biyografi, Hamza Yanılmaz hayatı, Hamza Yanılmaz özgeçmişi, Hamza Yanılmaz hakkında, Hamza Yanılmaz doğum yeri, Hamza Yanılmaz fotoğraf, Hamza Yanılmaz video, Hamza Yanılmaz resim, Hamza Yanılmaz kimdir?, Hamza Yanılmaz kaç yaşında?, Hamza Yanılmaz kaç yaşında öldü? Hamza Yanılmaz nereli, Hamza Yanılmaz memleketi Hamza Yanılmaz ne zaman ve neden öldü? Hamza Yanılmaz Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Hamza Yanılmaz
Google'de ara: Hamza Yanılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir