Hikmet Feridun Es - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Hikmet Feridun Es nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Hikmet Feridun Es

Doğum Tarihi: 00.00.1909
Ölüm Tarihi: 06.06.1992
Öldügünde 83 yaşındaydı.
Öleli tam: 28 yıl, 4 ay, 21 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Hikmet Feridun Es, (d. 1909, İstanbul - ö. 1992, İstanbul), gazeteci, yazar.Lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duymaya başlayan Hikmet Feridun Es, İtalyan Okulu'ndan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi'nde öğrenim görürken, okulunu yarım bırakıp, 1926 yılında Akşam gazetesinde çalışmaya başladı. Daha sonra Yedi Gün dergisinin ABD muhabirliği görevini üstlenen Es, Hürriyet gazetesinde de çalışarak gezi röportajları yaptı. 1950 yılında Kore'de görevli Türk tugayında savaş muhabirliği yaptı. İlk kadın savaş muhabiri Semiha Es'le evlendi. Az tanınan değişik ülkelere geziler yaparak buralarda çektiği fotoğraflar ve röportajlarıyla ilgi çekti. Vietnam Savaşı ve Kongo iç savaşında foto muhabirliği yaptı.1983 yılında Burhan Felek Hizmet Ödülü kazandı. Ayrıca Çarşaf ve Akbaba gibi dergilerde gülmece yazıları yazdı.

Ölüm nedeni: Hikmet Feridun Es|Hikmet Feridun Es hayati|Hikmet Feridun Es kimdir | E

Kategori: Yazılı ve Görsel Basın

Rastgele Profil: Güngör Dilmen Kalyoncu, Dünya Tiyatrolar Günü'nüz Kutlu Olsun, Eşref Şefik, Ali Avni Çelebi, Serkan Acar, Safiye Ayla, Sedat Balkanlı, Cengiz Elbeye,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!