Ömer Korkut

Ölüm Nedeni: -
Öleli tam: 3 yıl, 0 ay, 17 gün olmuş.
Öldügünde: 88 yaşındaydı.

Ömer Korkut, 11 Şubat 1932 tarihinde Kayserinin Kalkancı köyünde dünyaya geldi. Köyünde ailesiyle birlikte yaşayan Ömer Korkut, 1952 yılında, 20 yaşındayken askerlik görevi için Bandırma 50. Piyade Alayına gitti. Acemi birliğini Bandırmada tamamlayan Ömer Korkut, gönüllü olarak Kore Birliğine seçildi. Ömer Korkut ve beraberindeki yüzlerce asker, İzmirden kalkan askeri gemiye binerek 28 gün süren yolculuğun ardından Koreye ulaştı. 

Birliğiyle birlikte topçu olarak sıcak savaşta yer alan Ömer Korkut, barış sağlandıktan sonra, birliğiyle Türkiyeye geri geldi. Terhisinden sonra köyüne dönen Ömer Korkut, evlendi ve 4 çocuk sahibi olmuştu. 

Ömer Korkut için yapılan aramalar

Ömer Korkut, Ömer Korkut biyografi, Ömer Korkut hayatı, Ömer Korkut özgeçmişi, Ömer Korkut hakkında, Ömer Korkut doğum yeri, Ömer Korkut fotoğraf, Ömer Korkut video, Ömer Korkut resim, Ömer Korkut kimdir?, Ömer Korkut kaç yaşında?, Ömer Korkut kaç yaşında öldü? Ömer Korkut nereli, Ömer Korkut memleketi Ömer Korkut ne zaman ve neden öldü? Ömer Korkut Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ömer Korkut
Google'de ara: Ömer Korkut